Вода у Росі біля Центрального пляжу небезпечна для купання

  • Середа, черв. 26 2019
  • Автор 

З настанням літа розпочався купальний сезон і в нашому місті. Але слід пам’ятати, що при купанні у водоймах вода яких не відповідає вимогам санітарно-епідеміологічних нормативів є потенційна небезпека захворіти на інфекційні захворювання (гострі кишкові інфекції, сальмонельоз, вірусний гепатит А, ентеровірусні та ротавірусні інфекції, гельмінтози — аскаридоз, токсокароз і особливо-небезпечні захворювання — лептоспіроз та  холеру). Центральний міський пляж являється єдиним санкціонованим місцем відпочинку для жителів та гостей міста.

Білоцерківський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» відповідно до Положення про державну систему моніторингу довкілля, затв. постановою КМУ від 30.03.1998р. № 391 (зі змінами в редакції 2013р.) проводить моніторингові дослідження у місцях проживання та відпочинку населення, зокрема води р. Рось і грунту (піску) в районі центрального міського пляжу на санітарно-хімічні, мікробіологічні та паразитологічні показники.

Взагалі якість води в р. Рось (район Центрального міського пляжу) контролюється БЦ МР ВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ» по зазначених вище показниках в купальний сезон ( з травня по вересень) два рази на місяць.

За критеріями мікробіологічної оцінки якість води відкритих водойм для купання поділяється на наступні категорії:

- чиста (при вмісті кишкових паличок до 1000 в 1дм3 води). Купатися дозволяється;

- умовно чиста (при вмісті кишкових паличок до 5000 в 1дм3 води). Купатися дозволяється;

- брудна (при вмісті кишкових паличок до 50000 в 1дм3 води). Купатися не рекомендується;

- дуже брудна (при вмісті кишкових паличок більше 50000 в 1дм3 води). Купатися забороняється – є ризик інфікування кишковими інфекціями.

Згідно результатів моніторингових досліджень (від 05.06.19р.) вода в р. Рось (район центрального міського пляжу) не відповідала нормативним значенням за мікробіологічними показниками: індекс ЛКП (вміст лактозо-позитивних кишкових паличок в 1 дм3 води) становив 24 тис.; у пробах піску яйця аскарид та інших кишкових найпростіших не виявлено.

За результатами моніторингових досліджень (від 18.06.19р.) якість води в р. Рось в районі центрального міського пляжу значно погіршилась за мікробіологічними показниками: індекс ЛКП вже становив 120 тис. Було також встановлено підвищений індекс ентерококів. Окрім цього, лабораторією особливо-небезпечних інфекцій проводяться дослідження води відкритих водойм на наявність збудника холери. З початку червня в досліджених пробах води, збудника холери не виявлено.

Про якість води в р. Рось Білоцерківський міськрайонний відділ лабораторних досліджень буде постійно інформувати населення міста.        

                Лікар із загальної гігієни 

БЦ МР ВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ»

Шегеда Е.О.

Прочитано 2381 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео