9 білоцерківців отруїлися грибами

  • Середа, жовт. 17 2018
  • Автор 

З настанням осені та першими дощами любителі тихого полювання шукають насолоди, збираючи по лісосмугах дикорослі гриби. Кожен з них вважає себе знавцем і не замислюється, які наслідки можуть бути після вживання цих дарів природи. Шановні мешканці м. Біла Церква! Будьте більш відповідальними, не чекайте поки від отруєнь грибами постраждають ваші рідні, близькі, знайомі, як правило, саме це "відбиває" охоту вживати дикорослі гриби.

На протязі 2018 року в місті Білій Церкві зареєстровано 9 постраждалих від отруєння грибами, з них двоє дітей. Два випадки - сімейні, в одному випадку сім'я вживала суп із заморожених грибів (опеньки), які збирали влітку 2017р. в лісі біля селища Сорокотяги, Білоцерківського району, в іншому - мати з дочкою збирали гриби (зеленушки) в лісі с. Трушки Білоцерківського району. До речі, перед тим, як смажити гриби, жінки попередньо відварили їх в цибулі. Але це не допомогло. 

Інший випадок: жінка 59 років збирала гриби в Білоцерківському районі, ліс м. Біла Церква. Також отруїлася. Ще один випадок: 2 подруги збирали гриби в лісі с. Логвін Володарського району (сироїжки, бабки) та ввечері з'їли, в результаті чого всі зранку потрапили в реанімаційне відділення “Білоцерківської міської лікарні №1”. Клінічна картина захворювання свідчить про вірогідність отруєння блідою поганкою.

До речі всі потерпілі були впевнены, що збирала їстівні гриби.

Фахівці Білоцерківського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області стривожені невиправно легковажним ставленням населення до найдорожчого – життя свого й своїх близьких, а особливо – дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане!

Фахівці не рекомендують вживати гриби також вагітним і матерям, що годують дітей груддю. Білоцерківське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області черговий раз попереджає, що вживання дикорослих грибів небезпечне для здоров’я і може призвести до летальних наслідків!

Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами:

- ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

- збирайте губчасті гриби – «білі», «моховики» тощо – в наших широтах від них найменше отруєнь. Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає отруєнн;

- зібрані гриби ще раз ретельно перевірте: якщо гриб викликає найменший сумнів або старий – краще його викинути;

- перед приготуванням страв необхідно добре промити і обов’язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин. Перед сушінням – обтерти вологою тканиною;

- ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові!

- страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше 24 годин.

Але все ж ризикувати не слід і краще не збирати дикорослі гриби взагалі, оскільки вони можуть не просто бути отруйними, а й містити всі речовини, які знаходяться в грунті, повітрі. Адже гриби є фільтрами і накопичують в собі всі елементи. Тим більше не можна збирати гриби на кладовищах, звалищах, вздовж доріг. Ні в якому разі не можна купувати дикорослі гриби у невідомих осіб, які реалізують їх на вулицях без будь яких дозволів. Набагато безпечніше купувати гриби в спеціалізованих відділах торгівельної мережі, на ринках, де вони проходять лабораторний контроль, мають супровідні документи та не зашкодять здоров’ю.

Якщо підозрюєте отруєння, негайно: промийте шлунок слабким розчином кухонної солі; обов’язково, не зважаючи на тимчасове полегшення стану, зверніться за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи.

Запам’ятайте!

Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Наполегливо радимо всім не збирати та не використовувати в їжу дикорослі гриби, які можна замінити грибами промислового виробництва.

 

                                                                   Білоцерківське міське управління

                                                ГУ Держпродспоживслужби в Київській області

Прочитано 2846 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео