У Білій Церкві більше вмирає, ніж народжується

  • П'ятниця, квіт. 20 2018
  • Автор 

Не вистачає сучасної апаратури для лікарень, операції проводяться за рахунок хворого. А тому зросла кількість тих, хто відмовився від лікування та вирішив померти вдома. Такі страшні статистичні дані зачитав депутат Володимир Вовкотруб під час позачергової 49 сесії Білоцерківської міської ради.

У своєму зверненні депутат посилається на статистику, яку підготувало міське управління охорони здоров’я. За цими даними, у минулому році у місті народилося 1933 дитини, а померло 1941 людина. В структурі смертності за 2017 рік перше місце займають хвороби системи кровообігу (інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, цереброваскулярні хвороби, усі форми інсультів) ‒ 64,2 %, друге місце займають новоутворення 17,3 %, на третьому травми ‒ 6,1%.

«Я мав зустріч з лікарями всіх трьох реанімаційних відділень нашого міста і хочу повідомити Вас, шановні колеги, що в нашому місті склалася критична ситуація із забезпеченням дихальною та наркозною апаратурою відділень анестезіології та інтенсивної терапії. Поновлення апаратури не проводилось з 2010 року. Апарати штучної вентиляції легень на даний час вичерпали свій ресурс і підлягають списанню. Кількість пацієнтів, що потребує проведення штучної вентиляції легень щороку зростає і складає близько 60 % пацієнтів пролікованих у відділенні інтенсивної терапії. Більше 20% пацієнтів, яким проводиться тривала штучна вентиляція легенів (більше 72 годин), потребують вентиляції високоінтелектуальною апаратурою. Відділення не забезпечені шприцевими дозаторами та сучасними дефібриляторами. (4 дефібрилятори 1988 року виробництва). Ця морально застаріла апаратура використовується при наданні невідкладної (ургентної) допомоги, як і за хвороб системи кровообігу, так і за травм, що разом становлять 70,3 % летальних наслідків по місту», - каже депутат.

Щороку в місті народжується близько 1900 дітей, причому 10% з них мають різні патології. Близько 30 дітей потребують вентиляції легень більш чутливою високоінтелектуальною апаратурою, яка також відсутня. Пологові відділення потребують сучасних інкубаторів, щоб зберегти життя діткам, що народилися набагато раніше строку.

Перша наша лікарня, яка спеціалізується на хворобах серця не забезпечена апаратом УЗД. Лише за УЗД можливо правильно і точно поставити діагноз на інфаркт міокарда, знайти його локалізацію та причину й ефективно визначитись з подальшим лікуванням. В 2017 році проведено 198 стентувань і жодного стена з допоміжним одноразовим устаткуванням для його імплантації не закуплено за бюджетні кошти. Смертність вдома в 2,9 рази перевищує смертність в стаціонарі, в тому числі від новоутворень 4,2 рази, хвороб системи кровообігу ‒ 4 рази, ішемічної хвороби серця з гіпертонічною хворобою в 14,7 рази. «Статистика свідчить, що в місті склалася жахлива ситуація з слабким матеріально технічним станом наших лікарень, наслідком якої є високий рівень смертності», - вважає Володимир Вовкотруб.

Тож депутат пропонує при черговому перерозподілі коштів не менше 10% бюджету розвитку виділяти на модернізацію медичного інвентарю та обладнання. А також розробити програму підтримки пацієнтів з ішемічною хворобою серця, інфарктами, які потребують негайного втручання. Варто розглянути можливість розробки та прийняття цільової міської програми щодо навчання обдарованих дітей міста за рахунок коштів міського бюджету у ВУЗах медичного спрямування, з обов’язковим послідуючим працевлаштуванням в комунальних медичних закладах міста.

Хочеться сподіватися, що круглий стіл на тему медицини у місті таки відбудеться, а влада захоче послухати і лікарів, і пацієнтів та дізнатися, чого ж не вистачає для того, аби мешканці міста могли вчасно та якісно отримати належну медичну допомогу.

До цього можна додати лише одне побажання: у місті має бути також контроль за діяльністю медичних закладів, а кричущі випадки ненадання медичної допомоги мають розглядатися публічно за участю і медиків, і влади, і громади. Інакше й надалі загальнонаціональні телеканали на всю державу будуть показувати сюжети про те, як «добре лікують» у білоцерківських медичних закладах.

Прочитано 2241 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео