У Білій Церкві є вакцина проти кору, паротиту та краснухи

  • Середа, вер. 06 2017
  • Автор 

За даними МОЗ України, з початку року на кір в Україні захворіло 962 осіб. Основна кількість хворих реєструється у Одеській та Івано - Франківській областях. Сприяє розповсюдженню інфекцій і сезон відпочинку. 93% хворих - це нещеплені діти. Не маючи специфічного імунітету, вони тяжко переносять хворобу. Зафіксовано 2 смертельні випадки ускладнень від кору. Епідемічна ситуація з кору та краснухи в м. Біла Церква у 2016 році та протягом 7-ми місяців 2017 року була відносно благополучною.

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку внаслідок чого виникає таке грізне ускладнення, як енцефаліт, що часто закінчується смертю. При більш легкому ураженні центральної нервової системи людина одужує, однак, за даними американських лікарів, у середньому в 1 з 1000 перехворілих виявляють чітко виражене пригнічення інтелектуального розвитку. Тому заходи щодо запобігання захворюваності на кір є однією із важливих умов збереження і нормального інтелектуального розвитку людської популяції.

За даними МОЗ, значна частина хворих у 2017 році не мали усіх необхідних щеплень або не були щеплені проти кору взагалі. Тоді як специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. За епідемічними показами (після контакту з хворим) може бути проведена екстрена вакцинація дітям та дорослим віком до 30 років, що не хворіли і не були щеплені проти кору. Найбільшу загрозу кір становить для вагітних, оскільки може спричинити викидень чи патологічні зміни у розвитку плода.

Наразі в лікуваньно-профілактичних закладах міста: КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» наявна комбінована вакцина PRIORIX проти кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва фірми Гляксо Смит Кляйн (Бельгія).

З огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Управління охорони здоров’я БМР

Прочитано 1878 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео