В Україні буде проведено Український тиждень імунізації

  • П'ятниця, квіт. 14 2017
  • Автор 

24-30 квітня в Україні буде проведено Український тиждень імунізації. Головна мета ініціативи - інформувати населення про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни.

Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини. У довакцинальний період смертність від таких інфекційних хвороб як дифтерія, кашлюк, кір становила майже 50%, а після перенесеного поліомієліту 40% перехворілих залишалися інвалідами.

На даний час за допомогою вакцин людство здатне попередити 30 інфекційних захворювань. Імунізація визнана одним з найефективніших заходів запобігання захворюванням. Питання вакцинації набуває актуальності у зв’язку із значним зниженням охоплення населення України профілактичними щепленнями в останні три роки та відповідно утратою рівнів колективного імунітету.

Рівень вакцинації дітей в України за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Зокрема, станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складає :

· БЦЖ – 72,3%
· Проти поліомієліту – 60,8%
· Проти кашлюку, дифтерії та правця – 21,0%
· Проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%
· Проти гепатиту В – 28,8%
· Проти Хіб-інфекції – 51,6%

Відповідно до чинного в Україні Календаря профілактичних щеплень планові профілактичні щеплення проводяться проти 10 інфекційних захворювань:

· Туберкульоз
· Дифтерія
· Правець
· Кашлюк
· Гепатит В
· Гемофільна інфекція (Хіб-інфекція), яка в багатьох випадках є причиною захворювань на менінгіти та пневмонії
· Поліомієліт
· Кір
· Епідемічний паротит
· Краснуха.

Управління охорони здоров’я нагадує про необхідність вакцинації. Пройти медичне обстеження та зробити профілактичні щеплення можна в лікувальних закладах за місцем проживання. Більш сучасного та надійного засобу захисту людини від інфекційних захворювань, ніж вакцинація, на сьогодні не існує.

Управління охорони здоров'я Білоцерківської міської ради

Прочитано 1264 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео