Чи можуть білоцерківці скористатися програмою "Доступні ліки"?

  • Понеділок, квіт. 10 2017
  • Автор 

10 квітня відбулася прес-конференція в.п. начальника управління охорони здоров'я Дениса Яблонського, який розповів, чи можуть вже зараз білоцерківці скористатися програмою "Доступні ліки", яка передбачає компенсацію з державного бюджету вартості лікарських засобів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. 

Для того, щоб отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібно взяти правильно виписаний рецепт у лікаря. Завітати з ним до аптеки з позначкою «Доступні ліки». Отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. Проте поки що цей сервіс у Білій Церкві не доступний. 

В.п. начальника управління охорони здоров'я Денис Яблонський розповів чому. Поки що, за його словами, не надійшли кошти з державного бюджету у бюджет Білої Церкви. Нашому місту виділяється 2, 4 млн. грн. на 123 тис. пацієнтів. Як тільки ці кошти надійдуть, буде скликана позачергова сесія Білоцерківської міської ради і визначено розпорядником коштів міське управління охорони здоров'я.

Проте вже зараз досягнуто попередніх домовленостей з 11 аптеками нашого міста, які готові взяти участь у цій програмі. Перелік назв аптек дивіться ТУТ

Також він відповів на запитання журналістів щодо перспективи ще двох етапів реформи у медичній галузі, а саме: коли розпочнеться створення Білоцерківського госпітального округу, анонсованого депутатом від "Самопомочі" Наталією Бігарі ще минулого року, та укладання договорів з лікарями первинної ланки, про що говорила при приїзді до Білої Церкви в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

За словами Дениса Яблонського, створення округу розпочнеться на раніше 2018 року, а для укладання договорів потрібно, щоб лікарі відкривали приватну практику, отримували ліцензії, а тому, очевидно, що і укладання договору з терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром теж відбудеться не скоро. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названі ліки, які можна буде взяти в аптеці безкоштовно

Також Денис Яблонський проінформував щодо можливого закриття тубдиспансеру у Білій Церкві. Оскільки такий заклад має обласне підпорядкування, то рішення про його закриття мають приймати саме депутати Київської обласної ради. А тому пан Денис вважає, що, якщо місту такий заклад потрібен, то Біла Церква має звернутися до депутатів Київської області з проханням не ухвалювати такого рішення або ж взяти диспансер на фінансування з місцевого бюджету. Нагадаємо, у Білій Церкві різко збільшилася кількість хворих на туберкульоз.

Денис Іванович Яблонський нещодавно призначений на посаду в.п. начальника управління охорони здоров'я Білоцерківської міської ради. За спеціальністю - уролог. До цього працював головним лікарем КМЗ "Рокитнянська центральна районна лікарня". Проживає у Білій Церкві. До нього майже рік управлінням керував Павло Маслянко, власник приватного медичного закладу "Беладент". За весь час керування пан Маслянко не провів жодної прес-конференції та не розповів про бодай якісь кроки з реформування ввіреної йому галузі. 

Прочитано 2057 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео