Кількість хворих на туберкульоз у Білій Церкві зросла на 15%

  • Вівторок, лист. 01 2016
  • Автор 

За 9 місяців 2016 року захворюваність на туберкульоз збільшилася на 15% у  порівнянні з аналогічним періодом 2015року. Про це повідомила в.о. начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк 31 жовтня на засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.

Захворюваність дітей від 0 до 14 років залишається на тому ж рівні, захворюваність серед підлітків не виявлено.

Кількість хворих з асоційованим туберкульозом серед вперше виявлених хворих зросла на 12%.  Поширеність туберкульозу зросла на 17%.

Показник смертності від усіх форм туберкульозу незначно зменшився з 5,0 до 4,8 на 100 тис. нас. Смертність хворих на туберкульоз від інших причин зросла з 17 до 19 осіб.

При цьому кількість флюорографічних обстежень населення міста зменшилось на 9%.

Головними причинами поширення хвороби, на думку Людмили Гадія, є: соціально-економічна криза та її наслідки, зростання числа соціально дезадаптованих і уразливих груп населення, хворих на хронічні соматичні захворювання, алкоголізм, наркоманію, ВІЛ/СНІД та хіміорезистентний туберкульоз у зв’язку з високою вартістю лабораторно-діагностичного обладнання та антимікобактеріальних препаратів другого ряду.

До цього додається міграція населення, стрес від війни,  збільшення кількості хворих з імунодифицитними станами та недостатня робота всіх служб міста щодо виявлення туберкульозу серед споживачів алкоголю, наркотичних речовин, осіб з недбалим ставленням до свого здоров’я та інші групи ризику.сприяє розвитку туберкульозу.

Також посприяв поширенню хвороби недостатній рівень охоплення дітей специфічною імунопрофілактикою БЦЖ та туберкулінодіагностикою, якої довгий час не могло закупити МОЗ.

За матеріалами сайту БМР

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2015 році у Білій Церкві зросла кількість хворих на туберкульоз

Прочитано 1577 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео