Закривати ПНД, Першу лікарню чи променеве відділення онкодиспансеру не будуть

  • Субота, жовт. 29 2016
  • Автор 

29 жовтня у Білу Церкву на зустріч з лікарями та громадою міста приїхала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона розповіла про те, яка медична реформа буде проводитися в цілому в Україні в 2017 році та які зміни чекають на білоцерківців зокрема. Після чого відповіла на запитання лікарів, пересічних громадян та журналістів.

Зокрема, чиновниця повідомила про важливі зміни. З наступного року держава бере курс на розвиток центрів первинної допомоги, тобто, щоб 80% медичної допомоги надавали не вузькі спеціалісти, а терапевти, педіатри, сімейні лікарі. У Білій Церкві існує центр первинної медико-санітарної допомоги, проте розвиток саме сімейної медицини у нашому місті йшов дуже повільно і практично громадяни не відчули на собі ніяких позитивних змін.

З 1 січня 2017 року планується створити у Київській області 4 госпітальних округи. Один із них – Білоцерківський госпітальний округ. Детальніше по те, що він передбачає раніше на зустрічі з лікарями розповіла депутат Київської обласної ради Наталя Бігарі.

Одним із пріоритетів такого округу буде створення мережі амбулаторій по місту, аби громадяни мали ближчий доступ до терапевта, а не їхали через усе місто на прийом. До того ж, з 1 січня такі лікарі укладатимуть договори з пацієнтами на обслуговування. Передбачається, що кожен лікар зможе обслуговувати 1000-2500 хворих за рік та отримувати за це 19-50 тис. грн. на місяць. Ці гроші він отримає безпосередньо від держави через агентство страхування. Таким чином, медична субвенція не буде більше витрачатися на оплату комунальних послуг лікарні. Ці витрати ляжуть на плечі місцевих бюджетів, адже завдяки децентралізації місцеві бюджети отримали більше доходів.

А держава лише оплачуватиме роботу самого лікаря. Більше того, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується.

suprun1

Якщо лікар непрофесійно виконує свої обов’язки, пацієнти не будуть до нього звертатися і врешті він втратить свою роботу. Таким чином, у МОЗ планують змінити заскорузлу систему надання медичних послуг, в якій фінансування роботи лікаря не залежало від якості наданих послуг, а надходило просто по факту завершення робочого місяця.

Також пані Уляна розповіла про те, як планується знизити вартість ліків в Україні. Про це детальніше можна прочитати на сайті МОЗ.

Планується і запровадження нових медичних протоколів лікування пацієнтів, що дасть змогу лікарям первинної ланки самотужки допомагати більшості хворим, а не відправляти їх до вузьких спеціалістів, фактично виконуючи функцію виписки направлень. При цьому кожні 2-3 роки лікар повинен буде отримувати ліцензію на продовження своєї лікарської практики, а для цього потрібно проходити навчальні курси підвищення кваліфікації, дотримуватися протоколу лікування.

Планується також реформувати екстрену допомогу. У Білій Церкві зокрема створять нову диспетчерську екстрених викликів. За підрахунками МОЗ, минулого року «швидку» викликали 9, 5 млн. разів, лише 2, 5 млн. хворих було госпіталізовано. Тому створять call-центр, який буде відповідати на запитання хворих і надавати допомогу по телефону, а у разі дійсної потреби надішлють карету екстреної допомоги. Це дозволить зекономити кошти на безпідставних викликах, а натомість закупити нові машини для «швидких».

Після презентації проекту реформування медицини пані Уляна відповіла на запитання лікарів та тих, хто прийшов на зустріч. Зокрема, вона спростувала чутки про закриття променевого відділення Білоцерківського онкодиспансеру, закриття ПНД, закриття Першої лікарні. За її словами, Друга лікарня стане центром інтенсивної терапії, а вивільнені приміщення Першої лікарні можна використовувати для створення там реабілітаційного центру, інтернату для хворих дітей, хоспісу тощо.

Хоча, звісно, якщо у місцевому бюджеті не вистачить грошей на оплату комунальних послуг цього закладу, то є питанням, як він буде існувати, навіть після зміни свого профілю.

Загалом, хочеться вірити пані Уляні і побажати їй успіху у непростій справі. Адже за 25 років наша медицина ні на йоту не просунулася у покращенні сервісу обслуговування, підвищення оплати праці лікаря, а ось у корупційності переплюнула багато інших сфер економіки. Уляна Супрун на зустрічі так і сказала: 90% доходів у сфері медицини є тіньовими доходами. Наостанок додамо: саме після того, як міністерство очолила Уляну Супрун в Україні нарешті з’явилися життєво важливі вакцини, які закуповує держава. Це дає змогу вірити, що й інші починання нового міністра також будуть успішними. 

Прочитано 3708 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео