Де у Білій Церкві надають допомогу після укусів тварин?

  • П'ятниця, жовт. 21 2016
  • Автор 

У місті Біла Церква виникла загрозлива ситуація з приводу захворювання на сказ. Якщо останні випадки реєстрації сказу серед тварин на території міста були пов’язані з захворюванням домашніх тварин – котів, то даний випадок, який стався 17 жовтня поточного року трапився з дикою твариною білкою.

Ситуація виникла коли на особистій присадибній ділянці в районі вул. В. Стуса собака напав на білку. Господар оселі, щоб визволити тварину, вихопив білку, яка і нанесла йому укус за пальці руки. Від нанесених собакою травм білка загинула. При лабораторному досліджені трупа білки виявлено сказ.

Що це за хвороба і що необхідно знати? 
Вірус сказу патогенний для людини і багатьох видів тварин. Джерелом інфекції є дикі тварини, головним чином лисиці; свійські тварини собаки, коти, рукокрилі – кажани та інші. 
Сказ – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи. Хвороба передається в результаті нанесення укусу людині хворою твариною, або шляхом попадання її слини на ранки, подряпини чи слизові оболонки. Рідше можливе зараження при знімання шкіри з тварини.

Період від інфікування до проявів хвороби здебільшого триває від 9 днів до 12 місяців. При розвитку клінічних симптомів хвороби специфічна терапія відсутня.

Профілактичні та протиепідемічні заходи зі сказу повинні бути направлені на попередження нанесення укусів тваринами, що полягають в наступному:
- дотримання правил утримання домашніх тварин (собак, котів); 
- необхідно регулювати чисельність бродячих собак та котів в населених пунктах; 
- домашні тварини повинні бути щеплені проти сказу;
- не контактувати з бездомними, дикими і хворими тваринами.

Хвору на сказ тварину можна розпізнати за такими ознаками:
- зміна поведінки тварини;
- втрата відчуття страху;
- поява вдень в людних місцях; 
- агресивність і напад на людей.

За 9 місяців 2016 року за антирабічною допомогою з приводу нанесення укусів тваринами звернулося 402 мешканців міста, з яких 100 дітей. Антирабічне лікування (щеплення) призначено 84 особам - 21% від усіх постраждалих, в т.ч. 16 дітям. 

Укуси були нанесені собаками в 312 випадках, в т.ч. безпритульними 70; котами – 78 в т.ч. безпритульними 10; гризуни покусали 6 осіб, сільськогосподарські тварини 3 особи, лисиця укусила 1 особу тощо.  

У разі нанесення укусу твариною, слід негайно промити рану теплою кип’яченою водою з милом, обробити її 70% розчином спиртового настою йоду та негайно дістатися медичної установи. 

Таку допомогу в місті надають: міська лікарня №2 ( дорослим ) дитяча поліклініка в робочі години та Київська обласна дитяча лікарня №2 в не робочі години та вихідні дні ( дітям ). Чим раніше розпочато курс лікувальних – профілактичних щеплень, тим менша загроза розвитку захворювання.


Лікар- епідеміолог Т.І. Повшедна

Прочитано 2184 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео