У місті створять Білоцерківський госпітальний округ

  • П'ятниця, вер. 30 2016
  • Автор 

30 вересня відбулася презентація проекту створення Білоцерківського госпітального округу у приміщенні Торгово-промислової палати. Презентацію проводила депутат Київської обласної ради Наталя Бігарі, яка розповіла місцевим лікарям, що треба зробити, аби зберегти медичні заклади міста та робочі місця лікарів.

В умовах децентралізації держава не лише податки залишає на місцях, які можна успішно використати для встановлення будинкових лічильників, асфальтування доріг, укладання тротуарної плитки, ремонту під’їздів та прибудинкових територій тощо. Держава на ці податки передає і функції, зокрема по утриманню об’єктів соціально-культурного призначення.

Всі у Білій Церкві мабуть пам’ятають, як міський голова Геннадій Дикий на початку своєї каденції переймався питанням ефективності функціонування бібліотек і музичних шкіл міста. А все тому, що їх утримання лягло на плечі міського бюджету. А відтак міська влада вирішила з’ясувати, чи потрібно нам стільки шкіл і бібліотек чи щось можна скоротити. Після хвилі протестів викладачів та бібліотекарів це питання поки що відклали.

А от фінансування професійно-технічних закладів, які розташовані на території міста, все-таки взяв на себе місцевий бюджет, якому обійшлося це в 40 млн. грн. Хоча в училищах навчаються не лише діти Білої Церкви, але й багатьох районів області.

У 2017 році планується перекласти на місцеві бюджети і фінансування медичних закладів. Персоналу лікарень виплачуватимуть з державного бюджету лише зарплату, а от за комунальні послуги доведеться сплачувати міському бюджету. Така перспектива насторожила місцеву владу та депутатів Київської обласної ради, адже лише утримання одного ліжка в МЛ№1 обходиться в 15 150 грн, а у МЛ№2 – у 27 600 грн. Всього ліжковий фонд у місті становить 2577. Тому, якщо нічого не робити, наступного року просто доведеться скоротити кількість лікарів та 130 ліжок для хворих.

med1

Білоцерківській медицині бракує молодих кадрів

Вирішили впровадити пілотний проект, створивши Білоцерківський госпітальний округ, на який держава готова виділяти кошти. Він передбачає 4 стадії лікування: інтенсивне, планове, відновне та хоспіс. І обслуговуватиме такий округ вже не лише Білу Церкву, а й Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищанський, Таращанський, Богуславський, Рокитнянський, Кагарлицький, Миронівський, Білоцерківський район та м. Ржищів. Тобто не 210 тис населення, як зараз, а приблизно 538 тис. населення.

Лікарня інтенсивного лікуваання

Більша частина презентації стосувалася саме створення на базі МЛ №2 лікарні інтенсивного лікування, де перебування хворих буде не 14 днів в середньому як зараз, а 8 днів. У цій лікарні діятиме 597 ліжок. Планують створити на першому поверсі центр лікування невідкладних станів (20 ліжок), на 2 поверсі лишається реанімація (12 ліжок), 3, 7 та 11 поверхи, де знаходиться хірургія, не змінюються (по 60 ліжок), 4 поверх лишається урологічним (50 ліжок), 5 – травматологічним (60 ліжок), 9 поверх – лапароскопічні+нефрологічні хворі (50 ліжок), 12 поверх – неврологічне відділення з ліжками для ішемічних інсультів (60 ліжок). Зміни стосуються лише 6 та 8 поверху.

Зокрема, нейрохірургію (6 поверх) скорочують, але туди переводять ліжка для лікування геморагічного інсульту та щелепно-лицьової травми. А на 8 поверсі розмістять кардіологічний центр та ендоваскулярні втручання. А от ендокринологічних хворих звідти переведуть у МЛ№1.

Нові амбулаторії сімейної медицини по всьому місту

Також по місту заплановано створити до існуючих 4 амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги ще 10-13, аби пацієнтам зручно було добиратися до сімейного лікаря. Щоправда, депутат Бігарі визнала, у місті є величезний кадровий голод у таких спеціалістах. Якщо по області не вистачає 216 сімейних лікарів, то з них лише у Білій Церкві – 116. Ще одна проблема – 40% лікарів пенсійного віку, також у працюючих лікарів відсутня мотивація гарно лікувати пацієнта. На відкриття таких амбулаторій потрібно 68-80 млн. грн. А от скільки потрібно, аби у ці амбулаторії прийшли молоді, освічені і вмотивовані кадри, взагалі невідомо.

Естренна медична допомога отримає нові машини

Чекають зміни і екстрену медичну допомогу. Буде створена нова диспетчерська служба, яка відслідковуватиме рух «швидких», триматиме постійний зв'язок з лікарем та визначатиме, куди госпіталізувати пацієнта. Будуть закуплені нові машини, а також створені по мікрорайонах міста місця для тимчасового перебування медичної бригади, аби вони не витрачати пальне на повернення на базу.

Дитяча обласна лікарня №2 також буде обслуговувати мешканців вищеназваних районів, на її базі створять травмпункт та куплять нове обладнання. Спеціалізовані лікарні обіцяли не закривати.

med2

Не всі лікарі однаково сприйняли інформацію про майбутні реформи

Лікарня планової допомоги 

А от доля МЛ№1 поки що лишається невідомою. Адже сама вона лишиться на місцевому фінансуванні. Планується, що лікарня займатиметься плановим лікуванням. Тобто лікувати не ургентних хворих, а тих, хто може прийти на операцію у запланований раніше час. Проте працівники саме цієї лікарні до кінця не розуміють, скільки  їх лишиться і де вони працюватимуть. Можливо саме тому по місту ходять чутки про продаж приміщення лікарні. 

Загалом зустріч присвячувалася важливому питанню збереження робочих місць наших лікарів. А от про пацієнтів згадали лише побіжно. Наталя Бігарі лише двічі нагадала лікарям, що пацієнти нині вимагають якісного лікування та відповідного сервісу.

Жодної мови про те, як же добитися тієї якості та сервісу, як викорінити байдуже, а  часом і цинічне ставлення медперсоналу до хворого, особливо, якщо в нього немає значних коштів на медичні дослідження та ліки, не прозвучало. Звісно, ніхто навіть не згадував про те, як впровадити у місті дієву систему медичного страхування то коли нарешті лікарі почнуть нести відповідальність за лікарські помилки. Можливо, про це скажуть згодом?

Також лишається лише поспівчувати населенню районів, тих сіл і селищ, які за допомогою змушені будуть їздити за кільканадцять кілометрів до Білої Церкви. Адже наша держава і школи таким чином закриває, бо немає достатньої кількості учнів. 

Прочитано 2823 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео