Київська обласна рада виділила 20 млн. грн на закупівлю обладнання для дитячих лікарень

  • Четвер, вер. 22 2016
  • Автор 

У вересні Київська обласна рада затвердила програму “Здоров’я на 2016 рік”. В рамках реалізації програми обласним дитячим лікарням, а також центру “Матері і дитини” закуплять обладнання майже на 20 млн грн. Про це повідомив депутат облради від “БПП” Вячеслав Соболєв. Програма в цілому спрямована на удосконалення підходів до охорони громадського здоров’я в Київській області, з урахуванням положень стратегії Всесвітньої організації охорони здоров’я “Здоров’я для всіх”, рекомендацій і ключових принципів інших програмних, а також стратегічних документів.

За даними депутата, все більше новонароджених дітей в області з’являються на світ з низькою масою тіла і відповідно потребують допоміжних апаратів підтримки життєдіяльності, зокрема апаратів для штучної вентиляції легенів.

“Протягом 2015 року лише в відділенні інтенсивної терапії дитячої лікарні перебувало 218 новонароджених з потребою в штучній вентиляції легенів, ще 140 дітей перебувало в дитячій лікарні № 2 (Біла Церква). Ці дві лікарні зараз приймають новонароджених з усіх районів області. Таким чином, апарати для штучної вентиляції легенів потрібні не тільки в стаціонарі, але і під час транспортування дітей. І наші медики повинні мати їх у своєму арсеналі.

В обласному центрі охорони здоров’я матері і дитини, де приймають пологи у вагітних з усієї області, що мають патологію і високий ризик пренатальних втрат — ситуація аналогічна. Центр потребує нового і вдосконаленого обладнання.

І я вважаю, що департамент охорони здоров’я області разом з депутатами зробили велику справу, розробивши і затвердивши програму, яка дозволить придбати необхідні апарати для дитячих лікарень, а також центру матері і дитини майже на 20 млн грн”, — підкреслив В.Соболєв.

За його словами, мова йде про закупівлю:

- шести нових апаратів штучної вентиляції легенів для новонароджених від 500 грам;

- шести інкубаторів високого класу для виходжування новонароджених від 500 грам;

- семи столиків з підігрівом;

- трьох ламп фототерапії;

- одного портативного транспортного вентилятора для штучної вентиляції легенів у недоношених і новонароджених від 500 грам;

- два портативних апарати УЗД з доплером;

- один транспортний інкубатор;

- три апарати експертного класу для проведення вентиляції новонароджених від 500 грам;

- один бронхоскоп з можливістю проведення вентиляції легенів під час огляду новонароджених;

- один фіброгатроскоп з можливістю використання у новонароджених.

За матеріалами Time.ua

Прочитано 1248 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео