Свиноферми Київщини будуть посилено контролювати через спалах африканської чуми

  • П'ятниця, вер. 02 2016
  • Автор 

Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук у п’ятницю, 2 вересня, взяв участь у селекторній нараді з питань вжиття заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней в Україні. Він наголосив на необхідності посиленого контролю за діяльністю підприємств, які реалізують свинину після ураження її вірусом.

«Враховуючи негативний досвід минулого року, коли на Київщині було зафіксовано декілька спалахів африканської чуми свиней, я просив би звернути особливу увагу на керівників господарств, які у разі виявлення небезпечного вірусу продовжують реалізовувати продукцію і, тим самим, розповсюджують цей вірус по інших регіонах», — заявив Максим Мельничук.

За його словами, таке відбувалося на Калитянському свинокомплексі у 2015 році.

«Після вилучення документів підприємства стало відомо, що уже в момент виявлення небезпечного вірусу воно продовжувало реалізовувати уражену свинину. Тому сьогодні потрібно підсилити відповідальність за тими керівниками, які допускають такі моменти у своїй діяльності», — зазначив голова Київської облдержадміністрації.

У 2015 році на території Білої Церкви виявили поросят, хворих на африканську чуму

Зазначимо, нарада пройшла під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Участь у селекторній нараді також взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства фінансів, Міністерства інформаційної політики, Національної академії аграрних наук України, а також голови обласних державних адміністрацій.

Так, із доповідями виступили голови та перші заступники голів Одеської, Миколаївської, Вінницької, Рівненської, Київської, Сумської, Чернігівської та Полтавської облдержадміністрацій. Вони підсумували кількість спалахів африканської чуми свиней в областях, розповіли про шляхи її подолання, а також надали пропозиції щодо шляхів стабілізації епізоотичної ситуації.

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, підводячи підсумки селекторної наради, висловив занепокоєння щодо епізоотичної ситуації в Україні.

За його словами, у порівнянні з минулими роками випадки спалаху африканської чуми свиней значно зросли: якщо у 2014 році було зафіксовано 17 спалахів, то у 2015 році – 56, а у 2016 році – 108. Степан Кубів також закликав присутніх звернути особливу увагу на випадки дерматиту великої рогатої худоби.

За матеріалами КОДА

Прочитано 1848 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео