Колодязі Білої Церкви, де вода забруднена нітратами

  • П'ятниця, серп. 05 2016
  • Автор 

За тиждень , що минув, у м. Біла Церква зареєстровано 5 випадків захворювання на туберкульоз, 3 випадки на кашлюк, по 2 випадки на бореліоз (хвороба Лайма) та вірусний гепатит А, 23 випадки гастроентероколітів (випадки не пов’язані між собою). В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. Зареєстровано 13 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 3. Щеплення призначено 2 особам, що були покусані невідомими тваринами. 

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води з комунального водопроводу, води децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення ( центральний міський пляж) , грунту (піску) з місць відпочинку населення на р.Рось, з дитячих майданчиків житлових будинків та ігрових майданчиків ДНЗ №23 на санітарно-хімічні, мікробіологічні, паразитологічні показники,атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом). 

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Вода з колодязів по вул. Леваневського, 14, вул. Гризодубової, 67/1, вул. Раскової, 67, 50/2, вул. Томилівська, 46, вул. Комсомольська, 85, вул. Робоча,25 не відповідала гігієнічним вимогам по мікробному забрудненню. Вміст нітратів, перевищував допустиму норму в колодязях за адресами:

- вул. Леваневського, 14 у 3,1 рази,
- вул. Гризодубової, 67/1 у 3,3 рази,
- вул. Гризодубової, 100 у 1,8 рази,
- вул. Томилівська, 46 у 2,3 рази,
- вул. Комсомольська, 85 у 2,1 рази,
- вул. Раскової, 67 у 2,1 рази.

Вживати воду з цих колодязів небезпечно для здоров’я через ризик інфікування кишковими інфекціями, що передаються через воду – дизентерія, холера, черевний тиф, вірусний гепатит, ентеровірусні інфекції і викликають у людини важкі ураження кишечника, центральної нервової системи, шкіри та слизових оболонок, а для дітей віком до 3-х років ще й через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

Вода р. Рось в районі центрального міського пляжу по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки відносилась до категорії «брудна» (вміст бактерій кишкової палички в 1дм3 води 13.000). Збудників холери у воді р.Рось не виявлено. Через значне мікробне забруднення води, купатися в р. Рось воді не рекомендується через ризик інфікування хворобами, що передаються через воду.

Рівень забруднення атмосферного повітря у місті допустимий, ступінь небезпечності безпечний - перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин (діоксиду азоту, оксиду вуглецю, завислих речовин) в атмосферному повітрі не виявлено. 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18 мкр/год. 

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень 

ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

Прочитано 2041 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео