СЕС назвала нові адреси колодязів, з яких не можна пити воду

  • Четвер, серп. 04 2016
  • Автор 

За тижденьз 22 по 28 липня 2016 року у м. Біла Церква зареєстровано 3 випадки захворювання на туберкульоз, по 2 випадки - на ВІЛ/СНІД та скарлатину, по 1 випадку на лептоспіроз та вірусний гепатит А, 22 випадки гастроентероколітів (випадки не пов’язані між собою). В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

Зареєстровано 14 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 1. Щеплення призначено 3 особам, в т.ч.1 дитині, що були покусані невідомими тваринами. Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води з комунального водопроводу, води децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення (центральний міський пляж) на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом). 

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Вода з колодязів по вул. Гризодубової, 11/1, 86, 92, вул. Радонова,18/1, вул. Островського,25а, вул. 2 Піщана,34 не відповідала гігієнічним вимогам по мікробному забрудненню, вмісту нітратів, концентрація яких перевищувала допустиму норму:

- вул. Островського, 25а у 3,12 рази,
- вул. 2Піщана,34 у 2,96рази,
- вул. Радонова, 18/1 у 2,63рази,
- вул. Гризодубової,92 у 1,77рази,
- вул. Гризодубової, 11/1 у 1,38 рази,
- вул. Гризодубової, 86 у 1,18рази.

Вживати воду з цих колодязів небезпечно для здоров’я через ризик інфікування кишковими інфекціями, що передаються через воду – дизентерія, холера, черевний тиф, вірусний гепатит, ентеровірусні інфекції і викликають у людини важкі ураження кишечника, центральної нервової системи, шкіри та слизових оболонок, а для дітей віком до 3-х років ще й через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

Вода р. Рось в районі центрального міського пляжу по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки відносилась до категорії « дуже брудна» (вміст бактерій кишкової палички в 1дм3 води понад 70.000). Збудників холери у воді р.Рось не виявлено. Через значне мікробне забруднення води, купатися в р.Рось воді не дозволяється через ризик інфікування хворобами, що передаються через воду.

Якщо ж Ви все ж скупались у річці, то після купання необхідно обполіскуватися чистою водою, мити руки з милом, пити воду тільки гарантованої якості. Якщо ж під час купання випадково набрали в рот води, то обов'язково потрібно прополоскати його чистою водою.

Рівень забруднення атмосферного повітря у місті допустимий, ступінь небезпечності безпечний - перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин (діоксиду азоту, оксиду вуглецю, завислих речовин) в атмосферному повітрі не виявлено. 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 17 мкр/год. 


Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень 
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

Прочитано 2123 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео