СЕС назвала адреси колодязів із забрудненою водою та пісочниць із гельмінтами

  • П'ятниця, лип. 15 2016
  • Автор 

За тиждень з 8 по 14 липня у м. Біла Церква зареєстровано 2 випадки захворювання на туберкульоз, по 1 випадку - на вірусний гепатит «А», бореліоз (хвороба Лайма), 22 випадки гастроентероколітів (випадки не пов’язані між собою). В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

Зареєстровано 9 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 2. Щеплення призначено 2 особам, що були покусані невідомими тваринами. 

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води з комунального водопроводу, з децентралізованих джерел ( колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення ( центральний міський пляж) на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), дослідження грунту (піску) з ігрових майданчиків дошкільних навчальних закладів №16 та №17, дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Фадєєва,103а, вул. П.Запорожця,103а, 143а,155а на санітарно-хімічні, мікробіологічні та паразитологічні показники. 

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Не відповідала нормативним вимогам по мікробному забрудненню вода з колодязів по вул. Червонофлотська, 37 та вул. Челюскіна,76, по загальній жорсткості, вмісту нітратів, які перевищують норму за адресами: вул. Челюскіна, 76 - у 1,9 рази, вул. Червонофлотська, 37 - у 2 рази, вул. Київська, 54 - у 1,6 рази. Крім цього, вода з колодязя по вул. Челюскіна, 76 має ще й сторонній запах. Вживати воду з цих колодязів небезпечно для здоров’я через ризик інфікування кишковими інфекціями, які передаються через воду – дизентерія, холера, черевний тиф, вірусний гепатит, ентеровірусні інфекції, а для дітей віком до 3-х років ще й через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

Вода р. Рось в районі центрального міського пляжу по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки відносилась до категорії «дуже брудна» (вміст бактерій кишкової палички в 1дм3 води понад 240.000). Купатися в такій воді забороняється через ризик інфікування хворобами, що передаються через воду: дизентерія, холера, черевний тиф, вірусний гепатит, ентеровірусні інфекції, які викликають у людини важкі ураження кишечника, центральної нервової системи, шкіри та слизових оболонок.
Після купання у водоймах необхідно обполіскуватися чистою водою, мити руки з милом, пити воду тільки гарантованої якості. Якщо ж під час купання набрали в рот води, то його обов'язково потрібно прополоскати чистою водою.

Виявлено значне мікробне забруднення піску з дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Фадєєва,103а, вул. П.Запорожця,103а, 143а, 155а. У пробах піску з дитячих майданчиків житлових будинків по вул. П.Запорожця,143а та 155а, крім мікробного забруднення, виявлені ще й яйця гельмінта токсокари. Результати досліджень свідчать про незадовільне утримання дитячих майданчиків, несвоєчасну заміну піску в пісочницях, наявність у дворах бродячих тварин та недотримання правил вигулу домашніх котів та собак.

Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено. 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год. 


Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень 
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

Прочитано 2019 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео