На пляжах у Білій Церкві можна підхопити дизентерію, холеру, черевний тиф та вірусний гепатит

  • Вівторок, лип. 12 2016
  • Автор 

За тиждень з 1 по 7 липня у м. Біла Церква зареєстровано захворювання на кашлюк та скарлатину по 2 випадки, по 1 випадку - на туберкульоз, вірусний гепатит «А», бореліоз, 17 випадків - на гастроентероколіти (випадки не пов’язані між собою). Випадків дизентерії, сальмонельозу не зареєстровано.

В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

Зареєстровано 15 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 3. Щеплення призначено 5 особам, що були покусані невідомими тваринами. 

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води з комунального водопроводу, води р. Рось в місцях відпочинку населення на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), дослідження грунту (піску) з ігрових майданчиків дошкільних навчальних закладів №14 та №15, дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Калініні, 3, 4, вул. Київська, 25, 54 та центрального міського пляжу на санітарно-хімічні, мікробіологічні та паразитологічні показники. 

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Вода р. Рось в місцях відпочинку населення ( центральний міський пляж та в районі зупинки «Вокзальна») по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки відносилась до категорії «дуже брудна» (вміст бактерій кишкової палички в 1дм3 води від 70.000 до 700.000). Купатися в такій воді забороняється через ризик інфікування хворобами, що передаються через воду: дизентерія, холера, черевний тиф, вірусний гепатит тощо.

Виявлено значне мікробне забруднення піску з дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Калініна,3 та 4, вул. Київська, 25 та 54. У пробах піску з дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Київська, 25 та 54, крім мікробного забруднення, виявлені ще й яйця гельмінта токсокари. Результати досліджень свідчать про незадовільне утримання дитячих майданчиків, несвоєчасну заміну піску в пісочницях, наявність у дворах бродячих тварин та недотримання правил вигулу домашніх котів та собак.

Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено – рівень забруднення атмосферного повітря допустимий, ступінь небезпечності безпечний («Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними і біологічними речовинами)» ДСП 201-97). 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год.

Білоцерківський міський відділ 
лабораторних досліджень 
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»

Прочитано 3455 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео