СЕС назвала три криниці у Білій Церкві, де нітратів більше норми

  • Вівторок, лип. 05 2016
  • Автор 

За тиждень з 24 по 30 червня 2016 року у м. Біла Церква зареєстровано захворювання на туберкульоз – 3 випадки, по 1 випадку - на вірусний гепатит «В» та кашлюк, на гастроентероколіти - 31 випадок (випадки не пов’язані між собою). Випадків дизентерії, сальмонельозу не зареєстровано. В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

Зареєстровано 11 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 3. Щеплення призначено 6 особам, з них дітей -1, що були покусані невідомими тваринами. 

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом). 

Вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Вода з децентралізованих джерел не відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) по загальній жорсткості, вмісту нітратів та мікробному забрудненню. Вміст нітратів перевищує допустиму норму: 
- громадська шахтна криниця по вул. Колгоспна, 41 – в 3,6рази;
- громадська шахтна криниця по вул. Кірова,25 – в 3,6рази;
- громадська шахтна криниця по вул. Лазаретна,3 – в 3,3рази .

Вживати воду з цих криниць небезпечно для здоров’я через ризик інфікування кишковими інфекціями, а для дітей віком до 3-х років ще й через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

Вода р. Рось в місцях відпочинку населення по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки в районі центрального міського пляжу та по вул. Вокзальна відносилась до категорії «дуже брудна». Купатись в річці при такому мікробному забрудненні забороняється через ризик інфікування.

Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено – рівень забруднення атмосферного повітря допустимий, ступінь небезпечності безпечний («Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними і біологічними речовинами)» ДСП 201-97). 
Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год. 

Білоцерківський міський відділ 
лабораторних досліджень 
ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ»

Прочитано 2142 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео