СЕС розповіла, з яких вуличних колонок не можна пити воду та чим небезпечний пляжний пісок

  • Вівторок, трав. 17 2016
  • Автор 

За тиждень з 6 по 12 травня 2016 року у м. Біла Церква зареєстровано 5 випадків захворювання на туберкульоз, на гастроентероколіти - 25 випадків (випадки не пов’язані між собою).

Випадків дизентерії, сальмонельозу не зареєстровано. В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

Зареєстровано 6 випадків покусів людей тваринами, з них дітей - 1. Щеплення призначено 2 особам, що були покусані невідомими тваринами. 

За минулий тиждень захворювання на грип не зареєстровано. 

Захворюваність на ГРВІ в порівнянні з попереднім тижнем підвищилась на 30,3% : захворіло 963особи, з них дітей - 842 (87,4%), госпіталізовано – 41особу, з них дітей - 29 (70,7%). Тижневий показник захворюваності становить 45,8 на 10 тис.населення, що в 1,4 рази нижче епідемічного порогу для цього періоду (63,1 на 10тис.населення).

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості води відкритих водойм (р. Рось), питної води з комунального водопроводу та з децентралізованих джерел на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), дослідження грунту (піску) з дитячих майданчиків житлових будинків на санітарно-хімічні, мікробіологічні та паразитологічні показники. 

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Вода з децентралізованих джерел (колодязів) не відповідала нормам по вмісту нітратів, які перевищували норму :
- вул. Павліченко,38 (насосний громадський) – в 1,7рази,
- вул. Леваневського, 47/1 (насосний громадський) – в 2,3рази.

Вживати воду з цих колодязів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х років не рекомендується, щоб запобігти виникненню у них водно-нітратної метгемоглобінемії.

У воді р. Рось в районі центрального міського пляжу та в грунті на території парку відпочинку ім.Шевченка виявлені яйця гельмінтів – токсокарозу собачого. Це свідчить про наявність у місцях відпочинку бродячих тварин та недотримання правил вигулу домашніх собак, а також про незадовільне утримання території майданчиків відпочинку, несвоєчасну заміну піску.

Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено. 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год.

Державна санітарно-епідеміологічна служба м. Біла Церква

Прочитано 1328 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео