Правовий порадник. Як не потрапити на гачок цілителів-аферистів?

  • Понеділок, трав. 16 2016
  • Автор 

На Київщині продовжують свою роботу офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка».

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні (колишня Гординського), 24а.

Сьогодні розглянемо питання правового регулювання діяльності народних цілителів.

Інколи у житті людини трапляються випадки, коли можливості та засоби офіційної медицини є вичерпаними, або людина взагалі не довіряє сучасним методам лікування в силу своїх переконань. В такому випадку вона, зазвичай, звертається до представників народної медицини – цілителів.

Завдання держави в такому випадку – не заважати людині використовувати всі наявні можливості для відновлення свого здоров’я чи здоров’я своїх близьких, однак створити належне правове регулювання цього виду медичної практики задля забезпечення її належної якості та недопущення до неї можливих аферистів.

Задля цього Міністерством охорони здоров’я України наказом від 16 березня 2016 року №189 затверджено Умови зайняття народною медициною (цілительством) та  Кваліфікаційні вимоги до фізичних осіб–підприємців, які займаються народною медициною (цілительством).

Відповідно до наказу, цілителем вважається фізична особа – підприємець, що займається народною медициною (цілительством), застосовує методи з профілактики, діагностики та лікування хворих, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Цілитель згідно зі своїми цілительськими здібностями, які зазначаються в спеціальному дозволі на зайняття народною медициною (цілительством), має право застосовувати такі методи народної медицини (цілительства): аромотерапія, біоенергоінформотерапія, іридодіагностика, мануальна терапія, точковий масаж, Су-Джок терапія неінвазивна, фітотерапія.

Цілитель під час здійснення своєї діяльності зобов’язаний забезпечити проведення нагляду за побічними реакціями/діями методів народної медицини (цілительства), що застосовує в своїй практиці, а також дотримання принципів медичної етики та деонтології.

Він повинен знати загальні реакції організму на лікування із застосуванням методів народної та нетрадиційної медицини.

Відповідність кваліфікаційних вимог цілителя підтверджується атестаційно-експертним висновком, який видається акредитованою МОЗ України спеціалізованою установою строком на 5 років.

Цілитель, який не займався народною медициною (цілительством) більше трьох років, не може займатися народною медициною (цілительством) та допускається до здійснення своєї діяльності після проходження атестаційно-експертної оцінки цілительських здібностей.

Окрім того, цілитель зобов’язаний:

-  у разі відсутності діагностичного, профілактичного або лікувального ефекту від використання методів народної медицини своєчасно направити пацієнта до закладу охорони здоров’я з метою надання кваліфікованої медичної допомоги;

- забезпечити умови для запобігання виникненню ускладнень, які можуть призвести до погіршення стану здоров'я пацієнтів при лікуванні методами народної медицини;

-  зберігати та надавати інформацію про пацієнта в установленому законодавством порядку;

-  одержувати інформовану добровільну згоду пацієнта на проведення оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування цілителем;

-  проводити поточне (зранку та увечері) та генеральне прибирання приміщення предметів (раз на тиждень) із застосуванням дезінфекційних засобів, дозволених до використання в Україні.

Приміщення, в якому цілитель веде прийом пацієнтів, повинно складатись з:

- реєстратури, площа якої становить не менше 8 кв. м;

- кабінету цілителя, площа якого становить не менше 12 кв. м;

- вбиральної, площа якої становить не менше 1,2 кв. м.

Не допускається розміщувати кабінети цілителя в підвальних та житлових приміщеннях.

При вході у приміщення, де цілитель займається народною медициною (цілительством) повинна розміщюватись інформаційна табличка із зазначенням методу народної медицини (цілительства), яким він володіє, прізвища, імені, по батькові цілителя.

Цілитель не має права застосовувати інвазивні методи втручання, лікувати хворих на онкологічні захворювання, із синдромом набутого імунодефіциту, інфекційні, венеричні захворювання, проводити сеанси, які розраховані на масову аудиторію (2 і більше осіб), з використанням гіпнозу, та інших методів психічного або біоенергетичного впливу, а також інші захворювання, які потребують лікування під наглядом (контролем) лікаря.

Забороняється здійснення цілительства з використанням засобів масової інформації.

Прочитано 1679 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео