У двох колонках Білої Церкви санстанція виявила непридатну для пиття воду

  • Четвер, лют. 25 2016
  • Автор 

За тиждень, що минув, у м. Біла Церква зареєстровано 5 випадків захворювання на туберкульоз. Захворюваність на гострі кишкові інфекції носить спорадичний характер. Випадків дизентерії, сальмонельозу не зареєстровано. Зареєстровано 8 випадків покусів людей тваринами, з них дітей -1. Щеплення призначено 4 особам, які були покусані невідомими ( бродячими) тваринами. В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи. 

ГРВІ та грип

За минулий тиждень випадків захворювання на грип не зареєстровано. В порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження захворюваності на ГРВІ на 24,6%: захворіло 1318 осіб, з них дітей - 893 (67,75%). Госпіталізовано – 55 осіб, з них дітей - 44 (80,0%). Тижневий показник захворюваності становить 62,7 на 10тис.населення, що не перевищує епідемічного порогу для цього періоду - 106,9 на 10 тис.населення. 

З метою попередження епідемії в наступному сезоні захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції та мінімізації несприятливих наслідків захворювання т.в.о. Голови Держсанепідслужби, державний санітарний лікар України Святослав Протас своїм розпорядженням від 17.02.2016р №4-р запропонував органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям щепити від грипу щонайменше 75 % осіб медичного та епідемічного ризику впродовж 2016 року. У документі зазначено, що у разі необґрунтованої відмови від щеплення, окремих категорій працівників, які належать до груп ризику, можуть навіть не допускати до роботи. 
Така необхідність викликана епідемією грипу та гострих респіраторних інфекцій у нинішньому епідемічному сезоні та великою кількістю смертей внаслідок ускладнення хвороби (станом на 17.02.2016р в Україні померло 313 осіб). Зазвичай епідемічний сезон грипу та ГРІ триває до квітня. Тому, щоб уникнути захворювання ще в нинішньому сезоні не пізно провести щеплення від грипу навіть зараз.

Якість питної води

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились дослідження якості питної води комунального водопроводу, води з децентралізованих джерел (колодязів) на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), лабораторно-інструментальні дослідження мікроклімату ( температури повітря, відносна вологість, швидкість руху повітря), освітленості, напруженості електромагнітного поля в школах та в закладах інтернатного типу.

За результатами досліджень, вода комунального водопроводу з водорозбірної колонки по вул. Шевченка,47 не відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) по каламутності.
Вода з колодязя по вул.Нова,5 не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по присмаку, загальній жорсткості та вмісту нітратів. 
Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено.

За результатами досліджень виявлена недостатня освітленість на робочих місцях учнів в кабінеті №4 ЗОШ №23. 

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год.


Білоцерківський міський відділ
лабораторних досліджень
ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ»

Прочитано 2834 раз
Опубліковано в Медицина
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео