Білоцерківців закликають не купувати біологічну зброю

  • Вівторок, груд. 08 2015
  • Автор 

За 9 місяців 2015 року в Білій Церкві на гастроентероколіт захворіло 795 мешканців міста, в основному – це діти та підлітки. Минулого року на цей час таких хворих було 550. Про це повідомила під час прес-конференції Галина Провізіон, начальник Білоцерківського міського управління Головного управління Держcанепідслужби у Київській області.

Головний санітарний лікар Білої Церкви вважає основною причиною такої ситуації схильність мешканців міста купувати сільгосппродукцію на стихійних ринках міста. «Ми запитували хворих, з чим вони пов’язують свою хворобу, половина з них заявили, що їм стало погано після вживання в їжу продуктів харчування, куплених в місцях стихійної торгівлі», - каже Галина Анатоліївна.

Її слова підтвердив і Володимир Вовкотруб, начальник управління ветеринарної медицини в Білій Церкві. «Купуючи м'ясо і молоко у бордюру – ви купуєте біологічну зброю», - каже Вовкотруб. За його словами стихійних ринків в місті чимало. Продають з машин навіть у дворах і біля лікарень. Головний ветеринарний лікар міста дивується, як самі лікарі можуть купувати м'ясо з машини, яка регулярно стоїть біля МЛ№2, тим самим подаючи негативний приклад для мешканців міста.

До слова, як відомо, у Білій Церкві був виявлений випадок африканської свині в УЧГОСПі. Після чого в місті встановлений карантин. Поголів’я свиней із зони захисту (територія Заріччя від УЧГОСП до вул. Заярська) можна продавати лише спеціалізованому підприємству на забій. Решта міста знаходиться в зоні нагляду. Але Володимир Вовкотруб визнає, що власники поросят можуть порушувати цей припис і продавати тварин з небезпечної території саме на стихійних ринках.

Загалом за цей рік ветеринарна служба міста перевірила 8 м’ясопереробних підприємств, 1 – з переробки риби, 2 – молокопереробних та 1 – підсобне свиногосподарство. На постійному контролі - 8 міських ринків. За 11 місяців 2015 року на ринках перевірено 2065 тушок великої рогатої худоби, 19 402 – свиней, 51 000 зразків молока та молокопродукції, 2533 – риби та рибної продукції, 48 517 одиниць овочів та фруктів. До реалізації після перевірки через наявність глистів та інших недуг не допущено 91 тушку ВРХ, 627 – свиней, а також кілька партій овочів та фруктів через перевищений вміст нітратів.

Та подолати стихійну торгівлю вкрай важко. Адже, по-перше, триває мораторій на перевірки і тому за цей рік не проведено жодної перевірки, а  по-друге, штрафи за порушення незначні. Тож убезпечити себе від неякісної продукції – завдання, в першу чергу, самих покупців.  

Прочитано 3279 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео