В Білій Церкві зростає кількість хворих на туберкульоз

  • Понеділок, бер. 23 2015
  • Автор 

Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я в 1993 році туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а 24 березня 1982 р.- день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Жодне інфекційне захворювання не забирає скільки життів, як туберкульоз. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна людина, а інфікується – 4. По рівню смертності від туберкульозу Україна продовжує займати перше місце в Європі. Одна хвора на туберкульоз особа може інфікувати за рік 10-15 чоловік. Епідемія з туберкульозу, що розпочалася в 1995 році в Україні, невпинно прогресує. Проблема туберкульозу – «державна» проблема, що потребує вирішення.

Нині в світі проживає близько 2 млд осіб, що інфіковані збудником туберкульозу і біля 60 млн, хворих на туберкульоз. Щорічно захворювання на туберкульоз в світі виявляється у 7 – 10 млн осіб, понад 3 млн від цього захворювання помирає.

Епідситуація з туберкульозу в Білій Церкві залишається напруженою. В минулому році було зареєстровано 120 хворих на туберкульоз органів дихання. Серед захворівших 5 дітей до 17-и років, із яких 2 дитини відвідують дитячі навчальні заклади, 2 – загальноосвітні школи та 1 дитина не організована. 

Уже за два місяці цього року захворіло на туберкульоз органів дихання 32 особи проти 20 за аналогічний період позаминулого року, в тому числі одна дитина до 14-и років.

Було зареєстровано 52 бактеріовиділювачі проти 40 в позаминулому році. Виявлено 55 хворих з занедбаними формами в фазі розпаду легеневої тканини, тобто невчасно. Такі хворі до виявлення хвороби і госпіталізації їх в протитуберкульозні заклади розповсюджували інфекцію серед оточуючих.

Померло від туберкульозу 10 осіб (на рівні позаминулого року).Уже в цьому році померло 5 осіб проти 2-х за два місяці минулого року. На обліку перебуває 84 осередки, в яких проживає 134 бактеріовиділювачів, в т. ч. 21 дитина.

Особливістю туберкульозу в теперішній час в Україні є те, що туберкульозом може захворіти кожен, а не тільки бідний і голодний, колишній в'язень і безхатченко. Серед захворівших успішні бізнесмени, працівники банків, дитячих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл та інших професій.
Прикро, але хворіють на туберкульоз студенти та учні навчальних закладів. 

Туберкульоз – особливо небезпечне захворювання, збудником якого є паличка Коха, що характеризується надзвичайно високою стійкістю до впливу факторів навколишнього середовища. Так в грунті збудник зберігається до 2-х років, у річковій воді до 5 місяців, в помешканнях до 4 місяців. При розсіяному світлі збудник зберігається 1,5 місяці. Ультрафіолетове проміння та кип'ятіння вбивають збудника миттєво.

Джерелом захворювання є хвора людина з відкритою формою туберкульозу, 55 видів тварин, 25 – птахів, а також заражені збудником продукти тваринного і рослинного походження, грунт, органічні речовини, в яких живе, розмножується і зберігається збудник хвороби. Потрапивши в організм людини мікобактерії туберкульозу можуть знаходитись в ньому багато років, не викликаючи захворювання, але це при умові стійкого імунітету організму. 

Організм людини з послабленим імунітетом внаслідок перенесеної будь-якої хвороби «на ногах», схуднення організму при захопленні похудінням без належних правил підходу до цього заходу, тощо є підготовленим до інфікування туберкульозом. На стан імунітету впливають нераціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюнопаління, наркотична залежність, умови проживання, тощо. За останні роки відмічається зростання захворювань на ВІЛ-асоційований туберкульоз саме у наркозалежних осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту людини. Уже в цьому році в місті виявлено таких 5 осіб. 

Найчастіше інфікування туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно- пилевим, рідше харчовим та контактно-побутовим шляхами.

Білоцерківська СЕС

Прочитано 2894 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео