Якість води у вуличних колодязях погіршилася - Білоцерківська СЕС

  • Понеділок, бер. 09 2015
  • Автор 

12 лютого 2014 року відбулось засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю представника Держсанслужби м. Біла Церква, на якому було розглянуто питання «Про стан забезпечення населення міста якісною питною водою та хід виконання «Програми щодо забезпечення населення міста Біла Церква якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки». 

Білоцерківським міським Управлінням Головного управління Держсанепідслужби у Київській області на виконання Законів України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проводиться робота, направлена на профілактику захворювань, пов’язаних з вживанням недоброякісної питної води.
В м. Біла Церква за останні роки не реєструвались спалахи гострих інфекційних захворювань пов’язаних з вживанням недоброякісної питної води.
Водопостачання населення міста Біла Церква здійснюється з комунального водопроводу ТОВ «Білоцерківвода», яким користується близько 91% жителів, та з децентралізованих джерел водопостачання (колодязів) – близько 9%. Контроль за якістю питної води, що подається населенню міста комунальним водопроводом, здійснюється відомчою лабораторією ТОВ «Білоцерківвода». 
У виконання Положення про державну систему моніторінгу довкілля, затвердженим Постановою КМ України від 30.03.98р. Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» також здійснюється постійний моніторинг за якістю та безпечністю питної води відповідно до вимог СанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною». а санітарно-хімічні, мікробіологічні та токсикологічні показники. Для дослідження на вірусологічні показники та радіоактивні речовини проби води направляються у відповідні лабораторії ДУ «Київський обласний лабораторний центр».
В 2014 році в порядку державного контролю проведені лабораторні дослідження 128 проб за мікробіологічними показниками та 97 проб за фізико-хімічними показниками питної води комунального водопроводу. По мікробіологічних показниках питна вода комунального водопроводу не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" у 3,1% лрслідженних проб та в 1,2% за фізико- хімічними показниками. Якість питної води в порівнянні з 2013 роком погіршалась, так як відхілення реєструвались тільки у 1,3,% проб. Але за органолептичними та фізико – хімічними показниками якість води покращилась (6,2% у 2013році).
Також викликає занепокоєння стан водопровідних мереж міста, зношеність та кількість поривів на мережі не покращує якості питної води. Вони можуть стати причиною вторинного забруднення питної води, що створює епідемічну небезпеку в розповсюдженні гострих кишкових інфекцій та паразитарних хвороб.
На обліку Держсанслужби міста знаходиться 233 громадських колодязі (148 шахтних та 85 насосних). В 2014 році значно погіршалась якість та безпечність питної води децентралізованного водопостачання з колодязів. Так в 2014 році невідповідність проб за мікробіологічними показниками становила 56% дослідженних проб, тоді як в 2013році він становив 37,7%. Також погіршалась якість і за санітарно-хімічними показниками-68,1% (54,5% у 2013р.). В основному невідповідність спостерігається у перевищенні вмісту нітратів та загальної жорсткості. Причому, перевищення вмісту нітратів виявлено майже у 60% дослідженних проб. Особливо небезпечна вода з колодязів в районах вул.Чуйкова, вул. Шкільної, вул.Таращанської, пров. Будьонного, де вміст нітраті перевищує у 3-4 рази від нормитивів. (Якими були показники в 2013 році - читайте ТУТ)
При незадовільній якості води по санітарно-мікробіологічних (колі-індексу) показниках за результатами досліджень проводиться обов’язкова дезінфекція колодязя для недопущення епідемічних ускладнень щодо виникнення та розповсюдження гострих інфекційних хвороб, пов’язаних з водним фактором передачі збудника інфекції ( дизентерія, черевний тиф, вірусний гепатит «А», холера тощо), з послідуючим контрольним відбором та дослідженням проб води.
Через засоби масової інформації населення міста протягом року інформувалось про якість питної води в місті.
Необхідно відмітити, що на даний час надійного альтернативного джерела водозабезпечення для населення у м. Біла Церква не існує. Реалізація фасованої води через торгівельну мережу лише частково вирішуює проблему.
Для покращення забезпечення населення міста доброякісною питною водою і попередження епідемічних та екологічних ускладнень необхідно:
- фінансування розвитку та заміни зношених ділянок міських мереж водопроводу;
- подальше впровадження сучасних технологій очистки та знезараження питної води;
- проведення паспортизації усіх громадських колодязів;
- фінансування на утримання децентралізованих джерел водопостачання (щорічна профілактична дезінфекція, очистка, ремонт).

Начальник Білоцерківського міського
Управління, головний державний санітарний
лікар м.Біла Церква Г.А.Провізіон

Прочитано 2283 раз
Опубліковано в Медицина

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео