Білоцерківські жінки завезли допомогу бійцям 72 ОМБР

  • Понеділок, жовт. 20 2014
  • Автор 

Представники громадської організації «Всеукраїнське об’єднання матерів та дружин учасників АТО», яке було засноване в Білій Церкві ще в липні цього року, знову відвідали нашу 72 ОМБР на місці її дислокації. Поїздка розпочалася 3 жовтня і зайняла кілька днів. Людмила Єсюк та Олена Лісовенко розповіли БЦ News, в якій обстановці перебувають наші бійці, яке їх забезпечення теплим одягом і харчами, а також чого нині гостро бракує військовослужбовцям.

Наші жінки поїхали не з порожніми руками: бійцям привезли 12 нагрівальних апаратів, що працюють на дизелі, біля яких можна не тільки зігрітися, але з їх допомогою приготувати чи розігріти їжу. Крім того, передали 5 спальників, подарованих ПРАТ «Росава» (ще 5 були відправлені раніше в індивідуальних посилках). Везли також побутову хімію, тушонку, воду та домашні смаколики. Було й чимало посилок бійцям від їх родичів. Особливо важливими (можливо, ще більше потрібними бійцям, ніж теплий одяг та амуніція!) завжди є дитячі малюнки й патріотичні прикраси, ляльки-мотанки, адже вони нагадують про родину, яка чекає, і про те, що тут, у Білій Церкві, не всі живуть так, наче немає ніякої війни, що багато небайдужих людей, що про хлопців пам’ятають навіть діти!

at1

Людмила Єсюк та Олена Лісовенко повезли бійцям чималий вантаж 

«Нині проблем із харчами та водою у хлопців немає. А от теплого одягу бракує. Потрібні теплі светри, тепла чоловіча білизна, носки, також треба теплі ковдри та каремати. Зараз хлопці ночують у спальних мішках, кажуть, що тепло. Але ж далі буде холоднішати. Вже зараз вони діляться між собою теплим одягом, якщо комусь рідні прислали багато речей. Наголошую на тому, що це стосується тих місць дислокації, де ми були», - розповідає Людмила Єсюк.

Жінки не тільки інспектували побутові умови хлопців, а й з’ясували, яким чином вирішується питання забезпечення хлопців довідками. Як відомо, зараз у Білій Церкві печатки бригади немає, вона там, де й сама бригада, тобто на сході. Але багатьом бійцям потрібна довідка, а без печатки вона не дійсна. Тож у частині радять діяти так: або боєць чи його рідні їде сам у штаб на схід України, або (і такий варіант кращий) чекає, коли ці довідки (а потрібні вони багатьом бійцям) відправлять поштою в бригаду, де на них і поставлять печать. Це те, що стосується довідки учасника АТО та довідок про поранення.

at2

Син Олени Лісовенко - теж служить в зоні АТО. То ж білоцерківські жінки точно знали, який саме обігрівач потрібен військовим

Що стосується присвоєння статусу учасника бойових дій, то порядок дій тут такий. 20 серпня 2014 року КМУ своєю постановою затвердив порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичної операції, забезпеченні її проведення. Згідно цього документу, статус учасника бойових дій надається військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) і працівникам ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового й начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, військових формувань, які брали безпосередню участь в АТО, а також забезпечували її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

at3

Ну і яка ж поїздка без таких душевних речей, як дитячі малюнки

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією, яка утворена і діє при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО. Саме ця служба та Мінсоцполітики повинні створити єдиний реєстр учасників антитерористичної операції. Засідання комісії проводяться за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, контактний телефон (044) 281-08-54. Комісія працює з 9 до 18 год.

За словами жінок, нині керівництво бригади готує списки прізвищ бійців, яких будуть подавати на цю комісію для присвоєння статусу учасника бойових дій.

at4

Наші "бригадири"! Хай береже їх Господь

А наостанок Людмила Єсюк та Олена Лісовенко просили обов’язково в статті висловити подяку членам добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Скіф» за те, що так ретельно на блокпостах оглядають вантаж усіх, хто не тільки заїздить у зону АТО, але й виїжджає звідти. Чому так вдячні, жінки не розповідали, лише натякнули, що з такими працівниками міліції жоден сепаратист на вільну від терористів Україну не втече.

Тож, хто має бажання допомогти теплим одягом, карематами, ковдрами нашим бійцям або фінансово на придбання цих речей, прохання звертатися за тел. 098 390 53 97.

   

Прочитано 5364 раз
Опубліковано в Громада
Теги

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео