Власники квартир в будинках ПП "Еркер" можуть залишитися без всіх комунальних послуг

  • Четвер, жовт. 16 2014
  • Автор 

15 жовтня в приміщенні виконавчого комітету  відбулася зустріч представника ПП «Еркер» з мешканцями будинків, які ця компанія збудувала , надавала послуги з обслуговування будинків, а нині відмовляється обслуговувати, призвівши до того, що мешканці не мають світла в під’їзді, їм відключили телебачення та інтернет, а на черзі – відсутність води й опалення. Двом сторонам конфлікту вирішити спір між собою самостійно не вдалося, тому міська влада організувала зустріч у виконкомі. У ній бали участь профільний заступник міського голови Валерій Гнатюк, начальник управління ЖКГ міста Олександр Ореховський, представники «Білоцерківтепломережі», ТОВ «Білоцерківвода», КАТП-1028, підприємства з обслуговування ліфтів та ТОВ «Комунальник-2013», яке представляло також інтереси ПП «Еркер».

В чому суть конфлікту? ПП «Еркер» після продажу своїх квартир деякий час їх обслуговував, створивши приватний ЖЕК, але весною цього року відмовився від такої діяльності, попросивши Білоцерківську міську раду взяти на баланс будинки за адресою Гайок, 214, 224б, вул. Академіка Кримського, 10, пров. Академічний, 3, вул.. Леваневського, 58 та 70. Міська рада ухвалила позитивне рішення. Умовою прийняття будинків на баланс комунальних підприємств  міська рада виставила надання житлових приміщень для працівників обслуговуючих організацій, причому за таких умов приймались всі новобудови. Але ПП «Еркер» чомусь відмовився це робити, тож будинки на баланс ЖЕКу не перейшли. Тоді забудовник дав задній хід, намагаючись перевести будинки на обслуговування до ТОВ «Комунальник-13», яке очолює син забудовника Олександр Найвельт. Саме він представляв на зборах і своє підприємство і підприємство батька – ПП «Еркер».

Що ж, визначився забудовник з новою обслуговуючою фірмою, - добре. Але й тут сталася прикрість. Річ у тім, що ТОВ «Комунальник-2013» не є повноцінною обслуговуючою компанією, бо також, як і ПП «Еркер» не вважає себе балансоутримувачем цих новобудов. При цьому мешканці справно платять за комуналку і вже оплатили за спожиті послуги саме ПП «Еркеру», який нібито нині «не при ділах». На якій підставі тоді підприємство збирало ці кошти з мешканців і чи розрахувалося воно з постачальниками послуг? До того ж це приватне підприємство вирішило розірвати договори з усіма надавачами послуг негайно, хоча в договорі записано, що документ можна розірвати, якщо одна із сторон попередить іншу за 2 місяці. Коли і на підставі якого документу ПП «Еркер» передав на обслуговування ТОВ «Комунальник-2013» будинки, мешканцям не повідомляли та й на зустрічі про це теж не було сказано жодного слова.

На запитання Валерія Гнатюка, то чим же являється ТОВ «Комунальник -2013» для цих будинків, Олександр Найвельт відповісти не зміг. Зате зачитав заяву, що його підприємство всілякого сприятиме у вирішенні конфлікту.

Також ТОВ «Комунальник-2013» немає наміру обслуговувати будинки. Принаймні таке під запис журналістів заявив його керівник Олександр Найвельт. Водночас, перебуваючи не зрозуміло в яких юридичних стосунках по відношенню до  будинків і до власників житла , це підприємство береться вчити надавачів послуг, як їм укладати договори з мешканцями! Як відомо, згідно змінам до закону №1198, надавачі послуг спершу заключають договір на обслуговування внутрішньо будинкових мереж, які проходять в місцях загального користування,  з експлуатуючою організацією, приміром ЖЕКом,  а вже потім заключають договір з кожним окремим мешканцем. Так от, якби ПП «Еркер» передав на баланс ТОВ «Комунальник-2013» ці будинки і нова експлуатуюча організація заключила договори з надавачами послуг, то проблем у мешканців не було б. Натомість ТОВ «Комунальник-2013» укладати договори не поспішає. Наприклад, з Білоцерківводою вони не хочуть заключати договір на споживання води, бо тоді треба буде сплачувати за витоки в разі прориву труби воду, за спущену воду в разі ремонту труб, за різницю між показниками внутрішньобудинкового лічильника і квартирних засобів обліку води, за воду для миття під’їздів тощо, як це власне робить кожен ЖЕК, ЖБК чи ОСББ в місті. «Комунальник-2013» хоче заключити такий договір, де мова йде лише про експлуатацію будинку, а воду, мовляв, для миття під’їздів, самі будемо підвозити. Хоча такий вид договору не передбачений жодним законодавством і його не буде підписувати Білоцерківвода. Не заключивши договір з експлуатаційною фірмою, Білоцерківвода не може заключити поквартирні договори, а значить, змушена припинити постачу води в будинки. ТОВ «Комунальник- 2013» вважає, що Білоцерківвода може з людьми заключати договір на підставі діючого договору з ПП «Еркер», який той же «Еркер» хоче… розірвати. До того ж по будинку, що на вул. Леваневського, 70, договір заключний …лише на будівництво цього будинку!Тобто після його спорудження ПП «Еркер» навіть не заключив до сих пір договір на експлуатацію будинку. 

Якщо коротко підсумувати, то виходить слідуюче: ПП «Еркер» не вважає себе балансоутримувачем будинків; розриває договори без дотримання вимог, тобто без попередження за 2 місяці; передає будинки на обслуговування ТОВ «Комунальник-2013» навіть не попередивши про це жителів будинків. В свою чергу директор ТОВ «Комунальник-2013» Олександр Найвельт заявив, що його підприємство також не є балансоутримувачем цих будинків, не збирається  обслуговувати їх, не заключило договори з жодним постачальником послуг і вважає, що надавачі послуг мають надавати їх і далі на базі тих договорів, які хоче розірвати ПП «Еркер». Тобто будинки просто підвішені в повітрі і дуже скоро їх мешканці залишаться не лише без світла в під’їзді, телебачення та інтернету, але й без води, електрики в квартирі та опалення.

Ще одна цікава деталь: ПП «Еркер», продавши квартири, залишило у своїй власності підвали і горища, забороняючи будь-кому туди заходити. Яким чином нова експлуатуюча організація, чи то буде приватна організація, чи ОСББ чи ЖЕК, з яким заключить договір ОСББ, зможе перевірити стан покрівлі, водопровідних труб і опалювальних систем, якщо доступ на приватну територію для них заборонений?

Цікавою є й така деталь. АМКУ в  червні цього року оштрафувало ПП «Еркер» за необгурнтовані тарифи на утримання прибудинкової території. «За результатами розслідування, відділеннямбуловстановлено, щовідповідно до розрахункувитрат на утримання 1 м² для житловихбудинків ЖЕВ ПП «ЕРКЕР» враховується не загальнаплоща квартир конкретного будинку, а середняплоща квартир усіхбудинків,  щознаходяться на утриманні ПП «ЕРКЕР». Таким чином, споживачіпослуг з утриманнябудинків і споруд та прибудинковихтериторій, якінадаєпідприємство у складіпослуги з управліннябудинками, сплачують не за фактичнонаданийобсягпослуги. В свою чергу, нездійсненнярозрахункувитратокремо за кожнимбудинкомможесвідчити про встановленнянеобґрунтованихтарифів на ціпослуги», - говориться в повідомленні Київського обласного тервідділення Антимонопольного комітету.

На завершення дискусії Валерій Гнатюк запропонував два варіанта вирішення цього питання:

  1. ПП «Еркер» ухвалює рішення, що передає будинки зі свого балансу на баланс нової обслуговуючої організації, тоді договори з надавачами послуг – Білоцерківвода, Білоцерківтепломережа, Київобленерго, КАТП-1028, Київоблгаз - розриваються з попередженням за 2 місяці, як це й прописано в документах, а нова обслуговуюча організації заключає з цими підприємствами нові договори на обслуговування будинків, після чого надавачі послуг заключають договори з кожним мешканцем окремо.
  2. ПП «Еркер» передає на баланс новоствореним в кожному будинку ОСББ зі свого балансу ці будинки. При цьому жодних проблем в передачі немає, адже це лише технічна процедура. Баланс в ПП «Еркер» і так є нульовим по цим будинкам, адже всі квартири в будинках вже продані їх новим власникам. Проте ОСББ не можна створити за день. На створення об’єднання витрачається від 45 до 60 днів і хтось в цей час має обслуговувати будинки – чи це ПП «Еркер» чи це ТОВ «Комунальник», який невідомо ким доводиться будинкам.

На жодну з цих пропозицій Олександр Найвельт не пристав, попросивши більше часу для роздумів. Хоча на зустрічі нібито мали вирішити всі спірні питання, адже були присутні всі сторони.  То ж до 17:00 16 жовтня заступник міського голови Валерій Гнатюк дав часу ПП «Еркер» з’ясувати ким він є по відношенню до побудованих ним будинків, на чийому балансі вони знаходяться і як планується заключити договір з надавачами послуг, щоб мешканці новобудов не сиділи без води, світла і тепла.

Та чи вдасться домовитися?Питання риторичне, судячи із заплутаних відповідей представника забудовника під час зустрічі. Зрозумілим є поки лише один очевидний факт: забудовник вирішив добряче попсувати нерви своїм колишнім інвесторам, абсолютно не турбуючись про власну репутацію. Адже навряд чи в місті знайдуться охочі купити за немалі кошти квартири в будинку, в якому доступ до комунальних послуг залежить лише від примх забудовника. Якщо конфлікт не вирішиться за кілька днів, мешканці мають намір звертатися до правоохоронних органів.

Як проходила зустріч, дивіться ВІДЕО

Прочитано 7126 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео