Як правильно вибрати газову плиту

  • Неділя, трав. 22 2022
  • Автор 

Зараз важко уявити сучасну кухню без плити. Ця побутова техніка давно вже ввійшла у наші домівки як незамінний атрибут будь-якого помешкання. За багато років дизайн та функціонал плит змінювався. При цьому вимоги до пристрою залишаються ті ж самі: газ плита має бути безпечна, надійна, функціональна і, звичайно, мати гарний дизайн.

Для початку з’ясуємо, які бувають плити. Ця кухонна техніка ділиться на кілька видів:

- повністю газова плита (варильна поверхня, яка має дві чи чотири конфорки, та духова шафа)

- комбінована плита (варильна поверхня працює від газу, а духова шафа - від електроенергії)

- електроплити (верхня поверхня та духова шафа працюють від електроенергії)

- електричні плити, що розігрівають металевий посуд індукованими вихровими струмами

plyta1

Зупинимося на звичному для багатьох хазяйок варіанті – повністю газовій плиті. Такі варіанти найдешевші порівняно з комбінованими чи індукційними плитами. Вони не потребують додаткового ремонту на кухні. Адже, якщо ви хочете поставити електричну духовку, то потрібно буде перевірити, на яку потужність розрахована електропроводка у вашій квартирі. Більшість старих будинків мають проводку, яка не розрахована на потужність понад 3,5 кВт. І тому вам, можливо, доведеться міняти проводку перед тим, як встановити електричну духову шафу чи електричну плиту.

Ще одна перевага газової плити: вона більш економна у використанні. До того ж не потрібно купувати новий посуд, як у випадку з індукційною плитою, що потребує спеціального посуду.

Варто зазначити, що ціна газової плити залежить від наявності додаткових функцій, які підвищують комфорт користувача, а саме:

- електропідпал (розпалювання плити не від сірників, а від електричної іскри (для цього потрібно передбачити наявність розетки на кухні поблизу плити)

- газ-контроль конфорок та духовки (автоматичне відключення газу у разі згасання вогню на конфорці)

- конвекція (рівномірне обдування продуктів гарячим повітрям)

- вертиль (пристрій для нанизування м'яса, птиці та інших страв в духовій шафі)

- таймер (подає сигнал про закінчення часу готування, може також самостійно включати і відключати прилад)

- кришка, яка закриває варильну поверхню (захищає від забруднення робочої поверхі кухні та захищає конфорки при транспортування плити)

plyta2

Стандартна ширина плити 50-60 см, висота – 85 см, але для вбудованої техніки параметри можуть бути іншими. Варто також передбачити, що мінімальна відстань між духовою шафою і кухонним гарнітуром має становити 5 см, а від підлоги - 8-10 см.

Газові плити виготовляються переважно з емалі різних кольорів: білого, коричневого, червоного, кремового, чорного, сірого. Також є варіанти з нержавіючої сталі.

Отже, якщо вам потрібна газова плита і ви хочете скористатися наявними шаленими знижками, варто поспішати. Адже сучасна, функціональна газова плита прослужить вашій родині довгі роки та забезпечить домашній затишок, який створюють смачні та корисні домашні страви.

Прочитано 505 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео