Інформація для переселенців зі сходу і Криму: житло, робота, лікування

  • Середа, черв. 25 2014
  • Автор 

Нині в Білій Церкві проживає вже 146 переселенців з Криму та східних областей. При управлінні соціального захисту створена робоча група, куди входять представники міліції, освіти, соціальних служб, Пенсійного фонду та Центру зайнятості. Всі ці спеціалісти в разі потреби допомагають громадянам вирішити їх побутові проблеми. Хто до нас приїздить і якої допомоги потребує, дізнавався БЦ News.

"З початку бойових дій в Криму до нас приїхали перші переселенці. Після активних бойових дій на сході країни почали приїздити громадяни з Донецької та Луганської областей, - розповідає заступник міського голови Валерій Гнатюк. - Після їх звернення до управління соцзахисту з ними проводиться роз’яснювальна робота, інформація передається до міліції. Це обов’язково, адже у нас уже було два випадки, коли в місто під виглядом біженців приїхало дві людини, що втікали від кримінального переслідування за скоєні злочини. Громадяни отримають в управлінні картку, в якій зазначені всі телефони необхідних служб. Найбільша проблема – забезпечити їх житлом. На жаль, іншого варіанту, як розмістити за мінімальну плату в нашому комунальному готелі «Рось», немає. Ми збираємо інформацію про всіх бажаючих розмістити у себе біженців чи здати їм квартиру за доступною ціною. Опікується біженцями і релігійна громада «Нове життя», вони прихистили в себе 15-20 людей. Максимально працюємо над тим, щоб забезпечити їх роботою. Міський голова зустрічався з підприємцями з цього питання. Зокрема, керівник автопідприємства «Диліжанс» Володимир Гамов декілька сімей забезпечив житлом і предметами першої необхідності».

Станом на 24 червня в місті вже проживало 50 сімей з Луганської і Донецької області, всього це 107 чоловік, з них 44 дитини. Також до нас приїхало 39 переселенців з АР Крим.  Таким чином, всього нині 146 переселенців. При цьому продовжують прибувати люди не тільки зі сходу, але й з Криму.

А заступник начальника управління соціального захисту населення Тетяна Велігорська каже, що всі переселенці зі сходу і Криму перебувають на обліку, для кожного з них складений соціальний паспорт.

Більшість тих, хто приїхав в наше місто зі сходу чи Криму, знали вже куди їдуть, мають тут родичів, оселяються в них. Одна сім’я, приміром, ще в агентстві нерухомості Харцизьку Донецької області підібрали собі житло в Білій Церкві, то ж переїжджаючи, вже знали, де мешкатимуть. Одна білоцерківчанка виявила бажання оплатити оренду житла для сім’ї переселенців. Дві родини приїхали аби їх діти змогли спокійно пройти ЗНО. Серед переселенців є навіть суддя, якого направили на роботу в наше місто. Більшість біженців - зі Слов'янська і Красного Лимана. 

Коли переселенці звертаються в управління соцзахисту, їм розказують, де шукати роботу, як знайти помешкання, як влаштувати в садочок дитину, де можна отримати медичні послуги, як перевести сюди пенсію. Також допомагають з харчуванням. Долучаються до цієї справи і місцеві бізнесмени та волонтери.

«Ті, хто приїхав в наше місто, абсолютно нормальні люди, вони добре дають собі раду і часом відмовляються від якоїсь нашої допомоги. Скажімо, лише двоє стало на облік в центрі зайнятості, решта воліють знаходити собі роботу самостійно», - розповідає Тетяна Велігорська.     

Переселенці не очікували такої участі з боку місцевих служб, деякі, приміром, навіть якщо переселялися до родичів, називали їх друзями. Люди думали, що якщо скажуть, що живуть у родичів, то їм ніхто допомагати не буде. А дехто з переселенців був здивований навіть тим, що в нашому місті чисто!  

То ж, якщо до вас приїздять родичі зі сходу, чи ви просто знаєте тих, хто планує це зробити, поділіться інформацією, яку надало Управління соціального захисту населення:

- реєстрація: БЦ міський відділ управління Державної міграційної служби України в Київській обл. вул..Привокзальна,3, тел: 5-95-444;  067-900-38-35;

- розміщення: Управління ЖКГ БЦ міської ради, вул.Чуйкова,2, тел: 5-10-47;

медичне обслуговування: Управління охорони здоров'я, вул. Водопійна,19, тел: 38-89-04. МЛ № 2 – вул. Семашко, 9, дитяча лікарня- вул. Шевченко,69;

- працевлаштування: БЦ міськрайонний центр зайнятості, вул. Я. Мудрого, 26, тел: 5-00-79;

- влаштування у дошкільні та загальноосвітні заклади: Управління освіти та науки БЦ міської ради, вул.Шевченка,122, тел: 5-30-52;

надання державних соціальних допомог, компенсацій, пільг: Управління соціального захисту населення БЦ міської ради, вул. Я. Мудрого,2, тел: 5-71-23;

призначення і виплата пенсії: Управління пенсійного фонду України в м.Біла Церква , вул. Фастівська, 23, тел: 34-87-69;

допомога сім'ям з дітьми: Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, бр. Перемоги,113, тел: 6-83-11; Служба у справах дітей,  вул. Першотравнева,8, тел: 5-15-58

Прочитано 6349 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео