25 лютого приватні нотаріуси виходять на акцію мирного протесту

  • Четвер, лют. 21 2019
  • Автор 

Шановна громадо! Ми, приватні нотаріуси міста Біла Церква, повідомляємо про наступне.

Протягом останніх трьох років в країні відбуваються процеси, які спрямовані на руйнацію системи нотаріату України як нотаріату латинського типу, існування якого відоме ще з часів римського права. А саме:

  • планомірно зменшується чисельність та фінансування державного нотаріату;
  • у сфері регулювання нотаріату створена система безапеляційного контролю та покарання (за відсутності чітких критеріїв порушення) нотаріуса як реєстратора у процедурі реєстрації прав та юридичних осіб;
  • неодноразово здійснювались спроби створення «квазінотаріату» з метою надання права вчинювати нотаріальні та реєстраційні дії працівникам органів юстиції;
  • крім того, вищими посадовими особами держави неодноразово публічно поширювалась недостовірна інформація щодо діяльності усієї системи нотаріату в України.

А нещодавно також були прийняті зміни до підзаконних актів, які передбачають складання нотаріусами нового додаткового іспиту, який не передбачений чинним законодавством. Вимога отримувати ще один сертифікат порушує конституційне право нотаріусів на працю, а також суперечить законодавству про реєстрацію. Згідно з чинними законами до нотаріусів не можуть встановлюватися додаткові кваліфікаційні вимоги. Процедура складання нового іспиту містить високі корупційні ризики та дозволить особам, причетним до проведення іспиту, маніпулювати його результатами. Ті нотаріуси, які відмовляться пройти незаконне тестування, будут позбавлені можливості працювати з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Стає під загрозу економічна ефективність роботи нотаріуса без доступу до реєстру, що може призвести до необхідності підвищення цін на ті нотаріальні дії, що не стосуються відчуження нерухомого майна.

Враховуючи вищевказане та у зв’язку з критичною ситуацією для професійної діяльності нотаріуса, пов’язаною зі змінами у сфері державної реєстрації, які негативно впливають на професію та є загрозою правам людини та громадянина, верховенству права й демократії, Нотаріальна палата України, як орган професійного самоврядування нотаріусів, оголосила про проведення 25 лютого 2019 року акції мирного протесту нотаріусів «Нотаріат проти корупційних та рейдерських схем».

Акція розпочнеться о 10:00 годині в м. Києві, біля будівлі Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2).

Наголошуємо, що акція не містить політичного підтексту, її мета – недопущення руйнації нотаріату України та створення рейдерських та корупційних механізмів у сфері державної реєстрації, усунення штучних перешкод у здійсненні нотаріальної діяльності, вдосконалення законодавства України згідно з вимогами міжнародних стандартів, положень Угоди про асоціацію з ЄС, нормативних документів Міжнародного союзу латинського нотаріату.

Усі приватні нотаріуси міста Біла Церква беруть участь в акції протесту безпосередньо в Києві та у місті. На день акції нотаріусами буде розміщено на дверях офісів відповідне оголошення для громадян.

Окремо зазначаємо: в день проведення акції, 25 лютого 2019 року, в нашому місті будуть працювати в штатному режимі державні нотаріальні контори.

З надією на розуміння та з повагою, приватні нотаріуси міста Біла Церква.

Прочитано 3480 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео