В єдності – сила українців!

  • П'ятниця, лист. 09 2018
  • Автор 

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Цього року вже вдруге в рамках проекту «Єдність поколінь», який спільно втілюють в життя управління освіти і науки БМР та Благодійний фонд Костянтина Єфименка, диктант національної єдності писали разом білоцерківські школярі та представники Академії пенсіонерів.

Так, учні 10-А,10-Б, 9-Б, 9-В Білоцерківської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів  № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов та члени клубу «Водограй» Академії пенсіонерів разом слухали Олександра Авраменка, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, автора підручників і посібників з української мови, який традиційно зачитує диктант. А потім старанно і вдумливо виводили кожне слово, міркували над розділовими знаками. Хвилювалися і старші, і молодші, адже всі хотіли написати диктант без помилок. Після завершення диктанту Олена Ткач, виконавчий директор Благодійного фонду Костянтина Єфименка, та академісти вирішили спільно розібрати всі складні моменти диктанту. Можливо, хтось із них погодиться відправити свою роботу на конкурс.

dyk 2

Як відомо, свято встановлено 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Серед традиційних заходів до Дня української писемності та мови є написання радіодиктанту національної єдності. За 18 років він перетворився на міжнародний флешмоб і щороку має все більшу кількість учасників. Якщо у 2000 році було надіслано близько тисячі робіт, то минулого року їх надійшло понад 28 тисяч. Причому грамотних людей чимало - 124 особи стали переможцями минулого року.

Варто зазначити, що організатори заходу кожного року наголошують, що радіодиктант - це насправді не про грамотність, а про єднання тих, хто любить і шанує українське слово. Тому  його краще писати, запросивши друзів чи колег.

dyk 3

Надсилати листи з позначкою «Радіодиктант» потрібно на адресу: Київ-1, вул. Хрещатик, 26, Українське радіо. Також можна відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Оголошення підсумків і урочистий фінал акції відбуватиметься в грудні.

Прочитано 1399 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео