Родини загиблих учасників АТО та інваліди - участники АТО незабаром отримають компенсацію за житло

  • П'ятниця, лист. 25 2016
  • Автор 

На виконання вимог Постанови КМУ від 19.10.2016 № 719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” в Департаменті соціального захисту населення КОДА пройшла розширена нарада керівників Комісій усіх районів та міст Київської області з прийняття рішень щодо надання грошової компенсації членам сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю.

За результатами проведених засідань відповідних комісій на місцях було визначено потребу в площі та розміри грошової компенсації зазначеним категоріям громадян.

Усі подання районних та міських комісій було розглянуто під час засідання робочої  групи КОДА, яке відбулось 18 листопада 2016 року. Враховуючи нестачу коштів, які були отримані на казначейський рахунок КОДА, перед комісією постало складне завдання – визначити черговість отримання відповідної грошової компенсації. Дослухавшись до думки голів комісій з міст та районів, було прийнято рішення, що в першу чергу, компенсацію за житло отримають  сім’ї  загиблих учасників АТО (дружина, діти, батьки). Що стосується інвалідів I та II групи, які підпадають під дію постанови,  виплати  відбуватимуться в порядку взяття на квартирний облік. Таким чином, за результатом роботи комісії було  підготовлено пропозиції та підготовлено проект розпорядження голови КОДА, згідно з якими з 50 родин, які перебувають на обліку і потребують поліпшення житлових умов, лише 4 будуть очікувати на додаткове фінансування, а 22 сім’ї  загиблих та 24 особи з інвалідністю мають отримати кошти вже найближчим часом.

Сума грошової компенсації по Київській області складатиме від  442 тис.грн. до 1 100 тис.грн. в залежності від складу сім’ї та потреб в збільшенні житлової площі.

Згідно розпорядження Кабміну від 26 жовтня 2016 року № 773-р Київська область має отримати близько 30 мільйонів гривень, хоча загальна потреба станом на 18.10.2016 складає більше 33 мільйонів.

Зараз на казначейському рахунку КОДА – 27,4 мільйони гривень.

Для повного забезпечення мешканців Київської області відповідними коштами, Департамент соціального захисту населення підготував та вже направив до Міністерства соціальної політики усі необхідні запити та обгрунтування.

Нарешті держава розпочала монетизацію пільг. На відміну від минулого року, державні органи не шукають житло для інвалідів війни та сімей загиблих, а надають грошову компенсацію, яка може бути використана, як на первинному так і на вторинному ринку житла. А це означає, що кожна родина обиратиме собі житло самостійно.

За матеріалами КОДА

Прочитано 2532 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео