5-річний ювілей: Академія від А до Я

  • Вівторок, жовт. 25 2016
  • Автор 

Цікаво було спостерігати за реакцією людей, які дізнавалися, що Академії пенсіонерів цієї осені виповнюється 5 років! «Невже? - щиро дивувалася  більшість із них. - Дійсно, таки п’ять років, як же швидко пролетів час!»

Академія пенсіонерів

Виступає ансамбль "Криниця життя" однойменного клубу

На сайті Благодійного фонду Костянтина Єфименка  можна знайти інформацію про ті події 5-річної давнини: «20 жовтня 2011  року  в  Київському   академічному  музично-драматичному театрі ім. Саксаганського відбулося засідання Академії пенсіонерів, яке передбачало знайомство з представниками перших  п’яти клубів, поточне та перспективне планування їхньої роботи, а також перегляд вистави «Кайдашева сім’я» за однойменним твором класика української літератури І.Нечуя-Левицького».

Академія пенсіонерів

Координатори клубів отримують заслужені подяки за організацію дозвілля академістів

Більшість  академістів, запрошених 20 жовтня 2016 року на ювілейне свято до "Золотої ниви", достеменно пам’ятає той день, але він по праву вважається вже історією.  Отож створення перших 5 клубів Академії пенсіонерів виявилося гарним стартом для майбутньої багато чисельної організації однодумців. Це клуби «Золота осінь», координатор Любов Жаркова; «Чарівна мить»,  координатори - Ганна Нагорна та Ірина  Гуральник;  «Надія», очільницею якого стала незмінна Любов Бушмакіна; «Сузір’я», координатор Тетяна  Сулейманова; «Водограй», координатор Лариса Купріянчук.

Академія пенсіонерів

Олена Ткач привітала всіх присутніх на святковому заході зі святом та пригадала віхи з історії створення Академії пенсіонерів у Білій Церкві

«Вам, дорогі академістки,  достеменно відомо, що відчуває жінка, яка народила дитину, крок за кроком щодня, щомісяця і щороку піднімала, пестила, підтримувала й допомагала стати міцно на ноги своєму дитяті. І ось йому вже 5 років! Як для дитини – то наче це ще зовсім дитячий вік. А як для організації досвідчених, сивочолих, мудрих, - то це вже солідний період життя.  Пригадую, як народилася ідея створення цього проекту, як довго підбирали йому влучну назву, як переймалися, чи приживеться серед літніх людей така ідея», - згадує директор Благодійного фонду Олена Ткач.

Академія пенсіонерів

Новостворений ансамбль "Гармонія" однойменного клубу презентував свої нові творчі напрацювання

Звичайно, автором цієї простої і разом із тим неординарної ідеї є Костянтин Єфименко. Саме він тоді запропонував такий формат спілкування для людей пенсійного віку. Отож, 20 жовтня 2011 року зі сцени театру ім. П. Саксаганського було офіційно оголошено: клубам Академії пенсіонерів бути! Тоді чимало побутувало скептичних думок, що, мовляв, проект  під вибори, що це нецікаво літнім людям тощо. Але  сьогоднішня статистика говорить зовсім про інше…

У 2011 році більш як 700 літніх білоцерківців  записалися до перших 5 клубів! Проект виявився  суспільно затребованим, оскільки в клуб «Золота осінь», що на Леваневського,  за 3 місяці записалося більше 300 людей. І саме тоді Правління Благодійного фонду прийняло рішення  про збільшення кількості  осередків за місцем проживання.

Академія пенсіонерів

Найбільше емоцій викликав у академістів виступ членкинь клубу "Золота осінь" та їх однойменного ансамблю

2012-1013 роки  – у складі Академії пенсіонерів 30 клубів, їх відвідують близько 3 тис. людей поважного віку.

У 2014-2015 роках уже діяло  33 клуби, які відвідувало 3 758 осіб. А в 2016 році таких клубів стало  20, у них сьогодні своїм активним життям можуть похвалитися більше  як 1500 пенсіонерів.

За ці 5 років відбулося більше 4,5 тисяч засідань у клубах Академії пенсіонерів. Близько 50загальноакадемічних  заходів було підготовлено й проведено разом із представниками усіх клубів. Серед них – традиційні конкурси «Мадам гармонія», Паради золотих пар,  осінній арт-пікнік, творчі вечори талановитих білоцерківців, конкурс «Битва хорів», вечори романсу і вальсу, спортивні змагання в Голендерні тощо. Академісти за ці 5 років здійснили більше 120 подорожей Київщиною.  А ще сотні відвідин театру і переглядів вистав, тисячі разів наші академісти переступали поріг басейнів, десятки разів – Льодової арени, щоб покататися на ковзанах.

Академія пенсіонерів

Ансамбль "Спадщина" клубу "Чарівна мить" та ансамбль "Золота осінь" спільно виконали кілька пісень на завершення заходу

Та не це головне, а те, що люди, які хочуть драйвового активного життя на пенсії, вони його мають. І тільки від них самих залежить, наскільки воно насичене репетиціями, заходами і спілкуванням.

В академістів  є навіть свій гімн (слова Віри Гутник, музика Анатолія Кульчицького), його традиційно виконує ансамбль «Спадщина», друге життя якого розцвіло саме в Академії пенсіонерів.

glyada2

Глядачам, вочевидь, дуже сподобалося

Під традиційні звуки «Многая літа» свічки на іменинному пирозі задмухали старійшини Академії пенсіонерів – Любов Лимар (82 роки), Ольга Горбань (85 років), Корній Курч (95 років), а всі присутні загадали різні бажання, але стосувалися вони переважно майбутнього їхньої улюбленої організації.

Академія пенсіонерів

Насамкінець учасники свята пригадали слова фундатора Академії пенсіонерів Костянтина Єфименка: «Готовий підставляти своє фінансове та організаційне плече підтримки доти, доки ви самі того захочете, доки ви самі збиратиметеся в своїх колективах». 

Тому академісти, відсвяткувавши перше п'ятиріччя унікального на теренах України громадського об'єданння для літніх людей, вже планують нові виступи, навчання в гуртках, екскурсійні поїздки, оздоровчі заходи тощо. І, звісно ж, готуються до новорічно-різдвяних свят, яких так багато у грудні-січні. Напевно ось так, просто, у колі друзів, у затишній компанії й можна не просто продовжити свій вік, а продовжити його змістовно, насичено, з користю, з почуттям власної затребуваності. Тож, Vivat, Академіє пенсіонерів!

Більше фотографій  - на сайті Благоднійного фонду Костянтина Єфименка

Прочитано 3231 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео