У Білій Церкві відбулася Перша Білоцерківська хода проти раку молочної залози

  • Неділя, жовт. 09 2016
  • Автор 

Всесвітній день боротьби з раком грудей щорічно проводиться протягом жовтня у 44 країнах світу. 8 жовтня у Білій Церкві відбулася перша в місті хода білоцерківських жінок проти раку молочної залози. Організаторами заходу стали БЦ МГО «Вікторія», Білоцерківський онкодиспансер та Благодійний фонд Костянтина Єфименка. Таким чином білоцерківські жінки намагалися привернути увагу до цієї проблеми та донести до мешканок нашого міста необхідність ретельно ставитися до свого здоров’я та не ігнорувати профілактичні огляди молочної залози.

Білоцерківська хода жінок проти раку грудей

Рак – діагноз, який почути будь-кому непросто. Особливо в нашій державі, яка лише у Конституції України гарантує безкоштовне лікування, а насправді всі витрати несуть пацієнти та благодійні фонди. Не дивно, що ставлення до одного із видів цієї хвороби, а саме раку молочної залози, у наших жінок межує із панікою. Дуже часто жінки просто не хочуть прийти на звичайний медичний огляд, нічого не хочуть чути про онколога, бояться навіть думати про це, а у підсумку ігнорування ранніх симптомів недуги закінчується величезними витратами на лікування, інвалідизацією, а то й смертю.

zagahoda

Ось саме це й хотіли донести учасники ходи до наших білоцерківських жінок. «Прикро визнавати, проте українські жінки неохоче відвідують мамолога чи, тим паче, онколога, навіть якщо виявляють зміни під час самообстеження грудей, - сказала на заході Олена Ткач, ведуча, виконавчий директор Благодійного фонду Костянтина Єфименка. - Дехто, боячись почути страшний діагноз — рак грудей, відкладає візит до лікаря, пацієнтки вдаються до нетрадиційних методів лікування, звертаються до так званих народних цілителів, вважаючи, що лікування буде радикальним. Ця страшна помилка призводить до того, що хворобу діагностують на пізніх стадіях. Саме рання діагностика дає змогу використовувати менш травматичні та інвалідизуючі операції заради не лише збереження фізичного та психічного здоров'я жінок, а іноді й урятування найбільшого її  скарбу – життя».

Біла Церква, академія пенсіонерів

Вокальний ансамбль Академії пенсіонерів "Горлиця" виконує пісні свого репертуару

Вдумайтеся: рак молочної залози посідає перше місце серед онкологічних захворювань в осіб «слабкої статі». Це найпоширеніша онкологічна недуга  серед жінок. Протягом останніх 5 років щорічно в Україні хворіє на РМЗ близько 15,5 тисяч жінок і щорічно помирає від хвороби близько 8 тисяч. У світі щороку реєструється понад 650 тис. випадків захворювання на рак молочної залози. За даними Національного канцер-регістру України на обліку онкологічних закладів в Україні зареєстровано близько 130 тисяч хворих на рак молочної залози. Таким чином кожні 35-37 хвилин виявляється новий випадок захворювання на РМЗ і кожну годину від цієї хвороби помирає 1 жінка.

Рак молочної залози займає майже 30% серед усіх злоякісних новоутворень і 1-ше місце серед причин смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань. Щорічний приріст захворюваності на рак молочної залози в середньому по Україні становить 3,5%, найбільший приріст у столиці і великих містах (до 5,5%).

Серед факторів, які спричиняють хворобу – аборти, відсутність пологів та вигодовування груддю, фізичні травми молочної залози, паління, вживання алкоголю, стреси та нездорова екологія. В 5-10% випадків – може бути спадковим та виникати внаслідок мутацій в генах.

skorob

Ніна Скоробагатько просить жінок бути уважними до свого здоров'я

Всі ці цифри переконують в актуальності проблеми злоякісних пухлин молочної залози. Та рак – це не вирок. Це точно знають члени БЦ МГО «Вікторія», адже ця громадська організація об’єднує тих жінок, які вже перемогли цю недугу. Її керівник Ніна Скоробагатько під час заходу розповіла свою історію боротьби з підступним захворюванням. Щиро розповіла про свої перші емоції, коли почула свій діагноз, про те, як її підтримувала родина, не дали зневіритися, як всі гуртом запевнили у тому, що вони зроблять все, аби їх донька, дружина, мамочка жила!

Тому з досвіду пережитого Ніна Скоробагатько закликала всіх жінок, навіть якщо нічого не турбує, не  має ніяких симптомів, все одно проводити профілактичні огляди молочної залози. Не боятися звертатися до лікарів. Тим більше, що у нас у місті працюють професійні онкохірурги, є сучасне обладнання для проведення УЗІ молочної залози та мамографії, аналізів крові, біопсії тощо. А якщо вже й виявили недуг, не впадати у відчай. Саме для підтримки таких жінок і створена громадська організація «Вікторія».

kolesnik

Олена Ткач та Ярослав Колесник зачитали вражаючу статистику щодо захворюванності на рак грудей

На заході до слова запросили й головного лікаря онкологічного диспансеру м. Білої Церкви Ярослава Федоровича Колесніка. Він розповів, що на державному рівні розробляється програма, а наші лікарі будуть залучатися до її розробки, яка все-таки дозволить нарешті пацієнткам лікуватися за бюджетний кошт, а отже, як у всьому цивілізованому світі, хворий буде приділяти увагу у першу чергу своєму самопочуттю, виконувати приписи лікаря, налаштовуватися на позитивний психологічний лад, а не бігати у пошуках грошей чи думати, що б його ще продати, аби знайти кошти на лікування.

Ярослав Колесник у своїх аргументах до жінок був дуже переконливий. Приміром він зазначив, що лікування І стадії хвороби коштує до 1000 грн, тоді як ІІІ стадія потребує більше 100 тис грн. Чи це не привід не затягувати, а рішуче вступати в бій за своє здоров’я? До того ж на ранніх стадіях вдається зберегти молочну залозу, жінка не буде інвалідом, зберігаються дітородні функції.

pedspiv

Ірина Казанцева, вчитель БШ№21, співає пісню "Родина"

Приїхали на захід підтримати білоцерківське жіноцтво й представники громадських організацій з Києва, а також фірма AVON Україна, яка проводить велику соціальну та інформаційну роботу серед жінок нашої держави.

Долучилися до акції й білоцерківська юнь. Ансамбль барабанниць Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну (директор Алла Степура) очолили ходу, привертаючи увагу до заходу містян своїми святковим виглядом та барабанним дробом. А студенти медичного і  педагогічного коледжів (директори відповідно Фуголь Володимир Васильович та Ружицький Валерій Андрійович) виконали пісні про надію. Бо саме надія, віра і любов оточуючих допомагає жінці побороти недугу.

kylir

Під кінець заходу учасники випустили в небо рожеві повітряні кульки на знак пам’яті про тих представниць прекрасної статі, як відійшли у вічність саме через цю хворобу. До речі, в усіх учасників ходи на грудях були рожеві стрічки, які стали міжнародним символом осіб та організацій, залучених до руху з інформування суспільства про рак молочної залози.

Тож шановні білоцерківчанки, бережіть своє здоров’я, проходьте профілактичні огляди та будьте здорові!

P.S. З метою профілактики, своєчасної діагностики передпухлинних захворювань і злоякісних новоутворень  20 жовтня і 3 листопада поточного року в КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» відбудуться  Дні відкритих дверей, під час яких можна БЕЗКОШТОВНО зробити огляд молочних залоз, а саме УЗІ та мамографію, отримати консультацію онколога.

Прочитано 3531 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео