Клуб "Криниця життя" вшанувала 75-і роковини масових розстрілів у Бабиному Яру

  • Середа, вер. 28 2016
  • Автор 

75 років тому, 29 вересня 1941 року, розпочалися масові розстріли німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених у Бабиному Яру в Києві. Поміж розстріляних найбільше було представників єврейської національності. Також фашисти упродовж трьох років розстріляли на цьому місці циган, партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Всього з 1941 по 1943 рік у Бабиному Яру було закатовано близько 200 тис. людей.

Саме цій трагічній даті був приурочений захід в клубі Академії пенсіонерів «Криниця життя». На вечір пам’яті члени клубу запросили і представників Єврейської общини м. Біла Церква.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Проте, як з’ясували історики, найперші розстріли єврейського населення в Україні розпочалися не в Бабиному Яру, а саме в нашій Білій Церкві. Приміром Сергій Бурлака, кандидат історичних наук, у своїх дослідженнях вказує, що адміністрація Хати дитини (знаходилася на вул. Шаумяна, 20) зуміла врятувати від розстрілу кількох дітей євреїв, чиїх батьків розстріляли в серпні 1941 року, просто змінивши їх імена на слов’янські. А от керівництво дитбудинку №3 (знаходився на вул. Мокра) не переймалося дитячою долею і за наказом віддали всіх єврейських дітей фашистам.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Тож члени клубу «Криниця життя» пригадали на заході ті страшні історичні події, виконали кілька скорботних пісень та прочитали вірші, присвячені темі Голокосту. А потім надали слово представникам Єврейської громади Білої Церкви, які розповіли про цю страшну трагедію, що також торкнулася їхніх родин.

Захід видався настільки душевним, що запрошені гості вклонилися членам клубу за збереження пам’яті про ті події та за повагу і доброзичливість до представників єврейського народу. Сльози наверталися на очі присутніх, бо ті спомини неможливо було спокійно слухати й сприймати.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Проте життя продовжується. А тому під кінець заходу вокальний ансамбль «Криниця життя» виконав відому життєстверджуючу єврейську пісню «Хава Нагіла» в українській інтерпретації. Відтак представники  Єврейської общини нашого міста на знак вдячності за такий захід запросили клуб на свої свята, де академісти зможуть послухати пісні українською, російської мовою та на івриті уже у виконанні місцевих єврейських вокальних ансамблів. 

Прочитано 2305 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео