Містобудівна документація: види, порядок отримання, кому не потрібно брати таку документацію

  • Четвер, вер. 08 2016
  • Автор 

На Київщині продовжують свою роботу офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка». У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади. Сьогодні ми розглянемо  особливості регулювання містобудівної діяльності.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні (колишня Гординського), 24.

Проектування об’єктів будівництва є одним із основних етапів їх спорудження. І держава має належним чином регламентувати загальні правила його виконання задля недопущення хаотичної забудови із порушенням усіх можливих містобудівних нормативів.

Саме цьому слугує механізм надання так званих вихідних даних для проектування.

Відповідно до статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  основними складовими вихіднихданих є:

1) містобудівні умови та обмеження – основний елемент вихідних даних, яким визначаютьсямістобудівні вимоги до об'єкту;

2) технічні умови, які визначають порядок підключення об'єкту до інженерних мереж;

3) завдання на проектування, яке визначає основні побажання замовника щодо об'єкту.

Розглянемо більш детально поняття і порядок отримання містобудівних умов та обмежень, під яким розуміється документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів – районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури (департаментами або управліннями архітектури) на безоплатній основі.

Розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом семи робочих днів з дня реєстрації заяви.

Рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

До містобудівних умов та обмежень можуть включатися вимоги щодо архітектурних та інженерних рішень.

Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника.

Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися тільки за згодою замовника.

Завдання на проектування об’єктів будівництва складається і затверджується замовником за погодженням із проектувальником, і визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об’єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.

Більш детально порядок видачі містобудівних умов та обмежень визначається Порядком надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, який затверджено наказом Мінрегіонбуду України від 07.07.2011 р. N 109.

Ним же затверджено Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються.

До таких об’єктів, зокрема, відносяться:

- будівництво садибних (котеджних) житлових будинків, дачних та садових будинків загальною площею до 300 кв. м з числом надземних поверхів не більше двох, в тому числі з  господарськими будівлями та спорудами, індивідуальними гаражами в межах відведення   земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення,що визначається будівельним паспортом земельної ділянки, крім проектної документації на будівництво групи будинків (два будинки і більше);

- реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації, улаштування в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових   будівлях підприємств та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення;

- зовнішнє оздоблення будівель та споруд (антени, кондиціонери, витяжки тощо), внутрішнє оздоблення;

- реставрація, капітальний ремонт будівель і споруд та перепланування приміщень.

Прочитано 11606 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео