У Вінниці спершу оновили комунальний транспорт, а потім провели реформу

  • Середа, квіт. 13 2016
  • Автор 
Нові тролейбуси Вінниці та їх водії у форменому одязі. Фото: сайт Вінниця. інфо Нові тролейбуси Вінниці та їх водії у форменому одязі. Фото: сайт Вінниця. інфо

Нова міська влада Білої Церкви розпочала реформу у сфері пасажирських перевезень, посилаючись на досвід кількох міст в Україні, зокрема Вінниці. Тому редакція сайту БЦ News звернулася до міської влади Вінниці з проханням розповісти про те, як проходила реформа пасажирських перевезень у цьому місті. На наші питання відповів директор департаменту транспорту, енергетики та зв'язку Вінницької міської ради Олексій Пидоченко.

Олексію Петровичу, скільки зараз підприємств, як комунальних та і приватних, надають послуги з перевезення пасажирів м. Вінниця?

Маршрутна мережа пасажирського транспорту міста Вінниці включає: 6 трамвайних маршрутів, 15 тролейбусних маршрутів, 14 автобусних маршрутів в звичайному режимі руху, 31 автобусних маршрутів в режимі маршрутного таксі.

Щоденно для перевезення пасажирів залучаються: 74 трамваї, 131 тролейбус, 49 автобусів в звичайному режимі руху та252 автобуси в режимі маршрутного таксі.

Послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом в м. Вінниці надають: комунальне підприємство “Вінницька транспортна компанія” (тролейбуси, трамваї, автобуси загального користування в звичайному режимі руху (це великі автобуси на більше, як 100 місць) та  приватні перевізники, які працюють в режимі маршрутного таксі і мають у своєму розпорядженні 252 маршрутки.

Приватні перевізники працюють спільно з КП «Вінницька транспортна компанія» на договірних засадах. Їх водії у комунальному підприємстві проходять огляд лікаря, а маршрутки – техогляд. Також розроблений єдиний графік руху, щоб приватні перевізники не перетиналися з комунальним транспортом. На базі комунального підприємства діє служба контролю за дотриманням графіку руху, маршруту та швидкості.

Коли розпочалася реформа у сфері пасажирських з перевезень у м. Вінниця і як довго вона тривала?

Розпочали реформу у лютому 2012 року. На той час закінчувався термін дії майже 80% договорів на перевезення пасажирів. Ми залучили Вінницький національний технічний університет для розробки нових маршрутів, вивчивши пасажиропотоки. Тому приватним перевізникам запропонували на вибір вже нові маршрути та заключили з ними тимчасові договори на перевезення. До речі, пропонували маршрути шляхом жеребкування із залученням відеотрансляції, щоб не було підозр у тому, що комусь дали кращий, а  комусь гірший маршрут.

До цього часу ми також встигли серйозно оновити рухомий склад комунального підприємства, збільшивши кількість тролейбусів, трамваїв та великих автобусів. Тому змогли на 42% зменшити кількість маршруток для пасажирських перевезень.

Де ви взяли кошти на оновлення транспортної бази?

З 2003 року ми співпрацюємо зі Швейцарським бюро по співробітництву в Україні. У рамках проекту  «Цюрихські трамваї для Вінниці» з 2007 по 2011 рік отримала 116 трамваїв від Цюриху.

У 2014 році ми закупили 40 нових тролейбусів та 30 нових автобусів марки «Богдан». Це вдалося зробити завдяки реалізації проекту із закупівлі транспорту за кредити під державні гарантії. Цей проект передбачав, що 50% тіла кредиту та відсотки по ньому сплачує держава, а 50% - міський бюджет.

Також ми змогли капітально відремонтувати ще 112 тролейбусів.

Тобто до початку дії реформи пасажирських перевезень у вас уже була готова розроблена інститутом нова схема пасажирських маршрутів та частково обновлений рухомий склад комунального транспорту?

Так.

Чи діє у місті єдиний квиток та чи встановлена GPS-навігація на всі транспорті засоби, які використовуються для перевезення пасажирів?

Ні, поки що у  нас немає єдиного квитка та GPS-навігації. Ми лише ведемо перемовини з ЄБРР про те, щоб отримати кошти на розробку такої програми, а також на встановлення електронного табло руху пасажирського транспорту на зупинках громадського транспорту.

Як ви вирішуєте питання з компенсацією перевізникам витрат на перевезення пільгових категорій громадян?

Цього року компенсацію вони ще не отримували через колізії в законодавстві, а минулі роки отримували 30% відшкодування витрат на перевезення пільговиків. Це йде мова про комунальний транспорт. З приватними перевізниками ми домовилися таким чином: ми не компенсуємо їм витрат, але вони перевозять лише 4 категорії пільговиків: учасники бойових дій, учасники АТО, ліквідатори аварії на ЧАЕС 1 категорії, інваліди війни.

Які вимоги ставить міська влада до приватних перевізників у плані кількості місць в маршрутці, кількості маршруток на рейсі тощо?

Залежить від маршруту. Якщо це маршрут, на якому низький пасажиропотік, так можуть рухатися авто марки Sprinter, але без стоячих пасажирів. На популярніших маршрутах у нас їздять ""Богдани", у яких понад 22 сидячих місць. Так само у залежності від маршруту кількість автобусів різна: десь 10 автобусів, десь більше, десь менше. Обов'язково встановлений графік вихідних днів. Всі водії, як комунального, так і приватного транспорту мають формений одяг. Радіо ми не забороняємо у маршрутці, водій може вмикати будь-які музичні передачі, окрім шансону. 

Скільки вони можуть брати пільговиків?

2 пільговика за рейс при наявності вільних місць.

Скільки коштує проїзд у громадському транспорті Вінниці?

Комунальні тролейбуси, трамваї та великі автобуси – 2 грн, маршрутки – 3 грн.

Чи вийшло на самоокупність комунальне підприємство «Вінницька транспортyа компанія» після запровадженої реформи?

Поки що ні, адже доводиться перевозити пільговиків, за які ми не отримуємо з держави компенсації в повному обсязі, тому комунальний транспорт Вінниці на сьогодні є дотаційним.

 

Прочитано 3788 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео