Велосипедисти Білої Церкви виступили проти урізання бюджету на велодоріжки

  • П'ятниця, квіт. 08 2016
  • Автор 

7 квітня у приміщенні виконкому Білоцерківської міської ради велосипедисти міста провели прес-конференцію з метою привернути увагу до зміни планів міської влади щодо будівництва велодоріжок по місту.

Спікерами заходу виступили представники ГО «Центр громадського розвитку». Владу представляв заступник міського голови Віктор Яровий та в.о. начальника управління містобудування та архітектури Олег Пусков.

Чим занепокоєні активісти? Нагадаємо, попередній депутатський склад Білоцерківської міської ради ухвалив Програму розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в м. Біла Церква на 2015-2020 роки, яка передбачає створення кількох веломаршрутів по місту.

В бюджеті на 2016 рік нова влада, а це і виконком, і місцеві депутати, заклали кошти на реконструювання дороги з розміщення велосипедних доріжок та смуг в межах вул. Леваневського – вул. Гайок (І черга: ПК «Росава» - пл. Соборна за 500 тис. грн. та ІІ черга: пл. Соборна – Дендропарк за 1 млн. грн.) А також заклали кошти на реконструювання тротуарів з розміщення велосипедних доріжок по лівому березі р. Рось від р. Протока до дендропарку «Олександрія» за 1 млн. грн.

Але на березневій сесії внесли зміни. Тепер лише реконструюють алею Олександрійського бульвару  від пам’ятника Гренадеру до вул. Водопійна (1, 2 млн. грн.) та від вул. Водопійна  до дендропарку Олександрія (100 тис. грн.) Тобто цього року зроблять лише першу чергу за 1, 2 млн. грн. А на 100 тис. грн. лише зроблять документацію.

Натомість за 1, 2 млн. грн. планують будівництво пішохідної доріжки вздовж лівого берегу р. Рось від пл. Соборна до дендропарку «Олександрія» для прогулянок. Ще за 50 тис. грн.  розроблять документацію на таку ж доріжку від р. Протока до пл. Соборна. 

Велосипедисти таким підходом влади обурені. «Програма передбачала розвиток веломаршрутів, у першу чергу, як альтернативу громадському транспорту, а не як релаксацію. Тому маршрути мають проходити по проїжджій частині, на якій має бути відведена і промаркована смуга. Натомість нам пропонують короткий відрізок біля пам’ятника Гренадеру і пішохідний маршрут уздовж річки. Ми не проти відпочинкових маршрутів, звичайно, це давно потрібно було зробити, а не за рахунок створення вело доріжок для тих, хто використовує велосипед не як засіб укріплення здоров’я чи відпочинку, а як робочий транспорт», - пояснює позицію громадської організації Галина Тищенко.

Костянтин Кисіленко додав, що сучасний велосипед дозволяє розвивати швидкість до 40 км\год, а за таких умов неможливо їздити по тротуарах чи алеї Олександрійського бульвару, бо це небезпечно для пішоходів. Та й сам а алея не суцільна, переривається розворотами, щоб унеможливлює безперервний рух велосипедиста.

Заступник міського голови Віктор Яровий у свою чергу зазначив, що і сам активно користується велосипедом, щоправда, їздить на помірній швидкості і часто по тротуарам. Тому не вбачає нічого страшного у тому, що замість розмітки і приведення до належного стану дорожнього полотна для велосипедистів, зроблять прогулянковий маршрут біля річки. Навіть привів приклад такої улюбленої для нової міської влади Вінниці.

Але обидві сторони все ж таки домовилися ще обговорити це питання і навіть разом проїхатися на велосипедах по зазначених вище маршрутах.

Прочитано 2195 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео