Увага! Міняються правила реєстрації місця проживання громадян

  • П'ятниця, квіт. 01 2016
  • Автор 

31 березня відбулося засідання штабу з благоустрою, на якому розглянули питання проведення толоки та залучення до неї не тільки білоцерківських підприємств та установ, але й мешканців багатоповерхівок. Також запрошені на захід голови житлово-будівельних кооперативів та ОСББ змогли отримати інформацію щодо змін у правилах реєстрації мешканців будинку та як отримати інформацію про співвласників будинків для створення ОСББ. Розглянемо ці питання детальніше.

Щодо реєстрації (прописки/виписки мешканців) ОСББ та ЖБК

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» 10 грудня 2015 року № 888-VIII, органи місцевого самоврядування (Білоцерківська міська рада) набувають статусу органу реєстрації місця проживання/перебування осіб , здійснюють формування та ведення Реєстру територіальних громад. Згідно із вимогами цього закону до 4 квітня 2016 року житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Раніше функції реєстрації місця проживання/перебування осіб виконувала Державна міграційна служба України. З квітня 2016 року ці функції передаються Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) м. Біла Церква. Міська влада планує знайти приміщення для створення такого центру. Приміщення ЦНАП повинно відповідати всім сучасним вимогам, зокрема: розміщуватися в центральній частині міста або іншому зручному для суб’єктів звернення місці з розвинутою транспортною інфраструктурою, повинно бути облаштоване пандусами та іншими засобами для осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпечувати вільний і зручний доступ громадянам та суб’єктам господарювання для отримання адміністративних послуг.  Поки що ЦНАП розташовано в приміщенні за адресою вул. Я. Мудрого, 38/12, (2 поверх), площа якого не дозволяє розмістити всі картотеки, що будуть прийматися від ЖЕКів,  ОСББ та інших організацій. Тому було прийняте рішення створити віддалені місця для роботи адміністраторів ЦНАП, в приміщеннях житлово-експлуатаційних організацій.

Саме там будуть знаходитися адміністратори ЦНАП, які вестимуть процедуру реєстрації місця проживання/перебування осіб  (виписка та прописка громадян).  Тому, голови кооперативів та ОСББ повинні зібрати у мешканців картки (форма А) реєстрації і передати їх адміністратору, які будуть знаходитися в приміщеннях ЖЕКів. При передачі карток потрібно заповнити два бланка актів та два бланка описів, (які були роздані під час заходу). Їх зразки та порядок заповнення можна уточнити за тел.: 5-13-75

Здавати картки потрібно обов’язково, оскільки надалі, наприклад при оформленні субсидії, запит на місце проживання надходитиме саме до адміністратора, і якщо у нього не буде цієї картки, ви можете лишитися без необхідної довідки для нарахування субсидії.

Голови кооперативів та ОСББ згодом отримають доступ до електронного реєстру мешканців свого будинку і зможуть контролювати: хто зареєструвався чи знявся з реєстрації у квартирах свого будинку.

Увага! Адреси, куди заносити форми А:

Для мешканців будинків за адресами: Січневий прорив, , 5, 13, 9, 33 б; Гайок 214, 224б потрібно звертатися до ЖЕК-1 (Сквирське шосе, 256)

Для мешканців будинків за адресами: Славіна, 3, 5; Л. Українки, 40, 41, 42, 44, 47; б-р 50-річчя Перемоги, 35, 79, 101, 123, 129, 135, 141, 159, 173; провулок 2-й Курсовий, 1;  Курсовий провулок, 19, 21, 28; Лермонтова, 4,8; вул. Курсова, 22, 26; вул. Ак. Гродзинських, 20; Вокзальна, 11; О.Гончара, 4, 6А, 11; Зелена, 42; Товарна, 3,5,7; Б.Хмельницького, 17; Дачна, 72; Пушкінська, 76А, 70А; Привокзальна, 6А; вул. Водопійна,19; Сломчинського, 9; Фастівська, 2Б; Інтернаціональна, 62 потрібно звертатися до ЖЕК-1 (Підвальна, 28)

Для мешканців будинків за адресами: Вернадського, 4, 6; Академіка Кримського, 10,  Пров. Академічний, 3; провулок Інститутський,3,4 потрібно звертатися до ЖЕК-6 (Вернадського, 10)

Для мешканців будинків за адресами: Гоголя, 3; Глиняна, 15А, 15Б, 15В, 15Г, 15Д, 15Е, 15Ж; Яр. Мудрого, 31, 30,34; Павличенко, 26; С.Наливайка, 22/5; Гагаріна, 5, 26; пр. Ковальський, 14  потрібно звертатися до ЖЕК-6 (Торгова площа, 11)

Для мешканців будинків за адресами: вул. Некрасова, 46А; Фадєєва, 3; Леваневського, 58, 70; Комсомольська, 81 потрібно звертатися до ЖЕК-7 (Леваневського, 34)

Для мешканців, що проживають у будинках, які обслуговують ЖЕКи, особливих змін немає. Їх картки і зараз зберігаються в ЖЕКах, з квітня вони будуть передані у Центр надання адміністративних послуг. Процедура реєстрації та зняття з обліку відбуватиметься  у тих же приміщеннях ЖЕКів, які вас обслуговують зараз.

Телефон для довідок з цих питань у Центрі надання адміністративних послуг: 5-13-75, 39-28-58.

Щодо створення ОСББ

Як відомо, з 1 липня змінюється порядок обслуговування багатоквартирних будинків, які зараз обслуговують ЖЕКи. У мешканців є три варіанти: створити до цієї дати ОСББ і самостійно визначати, які роботи їм потрібні та яких працівників для обслуговування будинку найняти  або заключити відповідний договір з управляючими приватними конторами; не створювати ОСББ і заключити договір з управляючою конторою; нічого не робити і тоді виконком після 1 липня самостійно визначить, яка фірма буде обслуговувати будинок.

Для створення ОСББ потрібно мати інформацію про співвласників квартир у будинку. Така інформація про квартири, які були куплені, успадковані, подаровані після 2013 року, є в реєстраційні службі Білоцерківського міськрайонного управління юстиції (бульвар 50-річчя Перемоги, 94). Інформація про власників квартир, у яких не було змін після 2013 року знаходиться у БТІ (Торгова площа, 5). Міська влада вже звернулася до БТІ з проханням надати інформацію, які довідки про співвласників вони готові надати та за які кошти.

Про благоустрій міста

У Білій Церкві з 21 березня розпочато двомісячник санітарної очистки, озеленення і благоустрою міста, який триватиме по 22 травня 2016 року. Загальноміська толока пройде 23 квітня.

Управління житлово-комунального господарства створило на своєму сайті (http://www.bc-ujkg.org.ua) інтерактивну карту, на якій можна вибрати ділянку для прибирання міста, подати заявку та зазначити, чи потрібен для цього інвентар. На засіданні штабу т.в.о. начальника УЖКГ Є. Сінчук звернувся до присутніх голів кооперативів та ОСББ не залишатися осторонь цієї події та хоча б прибрати прибудинкові території біля своїх будинків. Якщо вони межують з дорогами, то прибирати потрібно до бордюру. Якщо є якась невизначена територія поряд з будинками, можна звернутися до УЖКГ з проханням надати інвентар чи замовити вивіз зібраного сміття за тел.: 5-30-82

Прочитано 14960 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео