Як дізнатися, чи платить роботодавець страхові внески за працівника?

  • Четвер, бер. 10 2016
  • Автор 

З 1 жовтня 2012р. запрацював веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого пенсіонери, фізичні особи можуть отримувати в режимі он-лайн доступ до інформації в пенсійній сфері.

Так, кожна застрахована особа, попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу, може щомісяця отримувати на свою електронну адресу виписку із системи персоніфікованого обліку. Там буде перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Пенсіонери ж зможуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи. Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

Уся індивідуальна інформація, зокрема і персональні дані, що містяться в Держреєстрі, є конфіденційними і не підлягать розголошенню. Підписуючи заяву про реєстрацію в системі надання електронних послуг, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Вся інформація, яку діставатиме заявник, надходитиме знеособлена – без зазначення прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків – фізичної особи або серії та номера паспорта. Цю інформацію не можна роздрукувати чи скопіювати. Тобто стороння людина не зможе скористатися даними, які отримуватиме заявник.

Крім того на порталі багато довідкової інформації : від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях. Громадяни й застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо. Також наведено зразки бланків, заяв,  документів, які можна буде роздрукувати й уже заповненими принести до управління ПФУ.

Для реєстрації на веб-порталі (http://portal.pfu.gov.ua)  потрібно звернутися до управління ПФУ у м. Білій Церкві (вул. Фастівська, 23, 3 поверх, к.306, вікно №2) маючи при собі реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) і паспорт та оформити на місці відповідну заяву. Уся процедура займе лише декілька хвилин.

Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код (код заяви). Він необхідний для реєстрації на веб-порталі, тож зберігайте його в таємниці до закінчення реєстрації.

Пенсійний фонд, веб-портал, Біла Церква

Код вводиться лише один раз під час реєстрації на порталі Фонду в пункт «Номер заяви». Після цього потрібно зазначити свій логін, пароль, адресу електронної пошти та натиснути «Зберегти». Через декілька хвилин на адресу електронної пошти надійде лист для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрація вважається завершеною.

Пенсійний фонд, веб-портал, Біла Церква

Реєстрація на веб-порталі здійснюється лише один раз, надалі доступ до електронних послуг відбувається після авторизації на веб-порталі («Вхід»).

Для отримання виписки із системи персоніфікованого обліку (форма ОК-5) потрібно зайти на портал, натиснувши «Вхід до системи» та вказавши логін і пароль, який ви вводили під час реєстрації.

Пенсійний фонд, веб-портал, Біла Церква

 

Перейти до «Особистого кабінету». Вибрати пункт «Виписка із системи персоніфікованого обліку».

Пенсійний фонд, веб-портал, Біла Церква

У кінці сторінки натиснути кнопку «Вивантажити».

Пенсійний фонд, веб-портал, Біла Церква

Інформація у виписці із системи персоніфікованого обліку оновлюється щомісяця згідно з графіком надходження звітності до Пенсійного фонду. Затримка відомостей становить приблизно 0,8-1,5 місяця (наприклад, інформація за вересень буде доступна приблизно з кінця жовтня).

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 34-61-63, 43-69-62.

           

                                                                                  О.Г. Медяний,

начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки

                                                                                  інформаційно-аналітичних систем управління ПФУ у м. Біла Церква

Прочитано 12863 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео