Нові назви перейменованих вулиць Білої Церкви

  • Четвер, лют. 18 2016
  • Автор 

На сьомій сесії Білоцерківської міської ради депутати розглянули низку питань, зокрема звіт про виконання бюджету на 2015 рік, земельні питання, змінили положення  про відділ капітального будівництва, ухвалили бюджет розвитку на 2016 рік, перейменували вулиці міста, а також вирішили, що російські міста Ногінськ та Подольськ більше не побратими Білій Церкві.

Початок сесії ознаменувався зворушливою подією – виконанням Гімну України учнями Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов та Білоцерківської школи мистецтв №5, які зайняли друге місце на Всеукраїнському конкурсі оригінального виконання Гімну України «Ми – майбутнє». 

Також міський голова вручив нагороди представникам товариства інвалідів Білої Церкви «Фенікс» з нагоди 25-річчя від початку його діяльності в нашому місті.

Затим розпочалася робота над проектами рішень. Депутати фактично мінімальною кількість голосів підтримали передачу повноважень по капітальним ремонтам та технічному нагляду за їх якістю від УЖКГ до відділу капітального будівництва. Це означає, що 31, 7 млн. грн. з бюджету розвитку (всього бюджет нараховує 36,7 млн. грн.) тепер освоюватиме відділ, у якого навіть немає достатньої кількості фахівців. За таке рішення відмовилися голосувати депутати від БПП «Солідарність», ПЕВУ, ВО «Свободи». Також всього 22 депутати підтримали й бюджет розвитку міста за рахунок якого ремонтують дороги, прибудинкові території, прокладуть велодоріжки, побудують громадські туалети (деякі з них коштують 500 тис. грн.) тощо. На що саме витратять 36, 7 млн. грн., дивіться ТУТ. 

До речі, у звіті про виконання бюджету за 2015 рік йдеться про те, що вільні залишки станом на 1 січня 2016 року склали 80 млн. грн. Навіть міський голова Геннадій Дикий визнав, що з цих 80 млн. грн. як мінімум 40 млн. можна додати до бюджету розвитку. Більше того, профтехосвіту знову взялася утримувати держава, а отдже ще 40 млн. грн., які закладалися в міському бюджеті на її фінансування, найближчим часом теж можна буде додати до бюджету розвитку. Тож депутати сьогодні затвердили фактично 1/3 бюджету розвитку. 

Також депутати ухвалили низку земельних рішень, збільшили статутний капітал Тролейбусного управління, Інспекції з благоустрою, затвердили Положення про надання матеріальної допомоги сім’ям та молодим людям, які перебувають під супроводом Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проголосували й за те, щоб російські міста Ногінськ та Подольськ більше не були побратимами Білій Церкві.

Ще два цікавих питання залишили наостанок: Програма підтримки розвитку ЗМІ в м. Біла Церква та перейменування міських вулиць на вимогу закону про декомунізацію.

Перше питання викликало жваву дискусію в депутатському корпусі. Депутати Геннадій Джегур (БПП «Солідарність»), Ігор Гейло (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Хозєєв (ВО «Свобода») наполягали на тому, щоб із Програми виключили пункт про фінансування прямих ефірів міського голови та його заступників, які будуть проводитися на ТРК «Крокус-1». Нагадаємо, місцеві журналісти обурилися тим, що лише одне комерційне ЗМІ вноситься в програму і відповідно отримає фінансування з міського бюджету та просили міського голову провести конкурс на інформаційні послуги і обрати прозорим шляхом такого виконавця послуг, який надасть їх якісно і за дешевшою вартістю. Натомість і раніше, і на сьогоднішній сесії міський голова Геннадій Дикий, його заступник Микола Антонюк наполягали, що лише «Крокус-1» дивиться найбільше білоцерківців. Міський голова зрештою поставив питання на голосування і зазнав поразки. Лише 18 депутатів проголосували "за", а саме депутати від «Самопомочі», «Батьківщини» та один із трьох присутніх на сесії «укропівців» Володимир Бабенко.

Це означало, що без підтримки Програми розвитку не тільки «Крокусу» не дістануться кошти, але й комунальним ЗМІ, які вже другий місяць сидять без копійки місцевого фінансування. Тож у міського голови не було іншого шляху, як піти на компроміс. Цікаво, що компромісний варіант запропонував представник від «Самопомочі» Сергій Наконечний. Тож у Програмі фраза «передбачивши оплату за проведення «прямих ефірів» міського голови та його заступників телестудії «Крокус-1» замінюється на «передбачивши оплату за проведення «прямих ефірів» міського голови, його заступників, начальників відділів та управлінь місцевим телекомпаніям». За таке формулювання проголосувало 34 депутати. Отже, відтепер взяти участь у трансляції прямих ефірів можновладців зможуть й інші телеканали міста. 

Перейменування вулиць теж викликало дискусію. Колишній міський депутат від "Батьківщини" Микола Бондаренко в притаманній йому емоційній манері виступав проти запропонованого переліку перейменувань білоцерківських вулиць. Проти його позиції виступили представники «Молодої просвіти» та ВО «Свободи». Депутати від «Батьківщини» запропонували міському голові 19 лютого зустрітися з істориками і самостійно ухвалити рішення про перейменування. Врешті-решт, 24 депутати підтримали проект рішення. Не голосували депутати від «Батьківщини» та Опозиційного блоку. Таким чином, 64 вулиці міста будуть перейменовані найближчим часом. Нові назви дивіться ТУТ.

Прочитано 8018 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео