Міська влада вирішила профінансувати "обраний" телеканал?

  • Вівторок, лют. 09 2016
  • Автор 

Міська влада планує віддати 200 тис. грн. ТРК «Крокус-1» за висвітлення роботи мера та його заступників. Геннадій Дикий вважає, що це найпрацьовитіший канал, адже він нібито присутній на всіх заходах та допомагає міській владі бути прозорою. Ніяких конкурсів на визначення найкращого виконавця інформаційних послуг за ціною та якістю влада не проводила. Це обурило журналістів Білої Церкви.

Розпочалося все з того, що відділ інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю Білоцерківської міської ради підготував проект Програми підтримки розвитку засобів масової інформації м. Біла Церква на 2016-2020 роки. У ній йдеться про те, що передбачається укласти  угоди із засобами масової інформації, де міська рада не є співзасновником, передбачивши оплату за проведення «прямих ефірів» міського голови та його заступників телестудії «Крокус-1».

Журналісти здивовані таким вибором.

«Чому ви обрали «Крокус-1» і чи правда, що йому заплатять 200 тис. грн.?», - запитала журналіст ПравдаТУТ Вікторія Касатурова. На що міський голова Геннадій Дикий не знайшов нічого іншого, як заявити: «Крокус» має найбільше покриття в Білій Церкві, його журналісти присутні на всіх без виключення заходах міськради і він займається прямою трансляцією засідань сесій, виконкомів, постійних депутатських комісій, тендерів. «Крокус» робить владу прозорою для громади. Так, ми виділяємо суму в межах 200 тис., але не більше. Плюс - мінус, але не більше».

«Ви  кажете про те, що ТРК «Крокус-1» покриває найбільше домогосподарств. На яке дослідження ви спираєтесь, заявляючи це? З чого ви взяли, що їх дивиться найбільше мешканців міста?», - запитала редактор БЦ News Людмила Полях.

«Послухайте, про це знає вся Біла Церква!», - відповів Дикий, напевно, вважаючи, що це і є документ.

«Хто вимірював рейтинг телеканалу? Ви знаєте як вимірюється перегляди технічно?» - запитав редактор ПроБЦ Микола Іванов.

«Я знаю, що  у них найбільше покриття! Слухайте, 10 років не було запитань, а зараз є. Я нічого не змінював, так само розподілялися гроші і попередні 10 років. Я не чув інших пропозицій. 10 років гроші розподілялися в інших сумах, але саме таким чином і у вас не викликало обурення», - дивувався мер. 

«Ну ви ж не будете все робити як стара влада, - апелював головний редактор «Майдан-Брок» Богдан Яременко. - Ви ж кажете: нова влада - нові підходити! Конкурс ви проводили?  У вас зараз на прес-конференції 4 камери присутні, чому саме «Крокус-1» обрано? Ми вимагаємо проведення конкурсу, де є чіткі обсяги закупівлі інформаційних послуг».

До цього закликав і головний редактор газети «Гриф» Валерій Рабенок.

Спробував вступитися за шефа начальник відділу інформаційних ресурсів Олег Турій. Він запевняв, що Програма підтримки на наступні 5 років не передбачає вартості цієї підтримки. «У нас в місті лише два кабельних телеканали, які йдуть  кабельній мережі. ТРК «Бест» не надав своїх розцінок. Якщо вони нададуть свої пропозиції, ми переглянемо програму. Проект Програма висить на сайті з 13 січня. Чому тільки зараз така увага до неї?», - щиро не розумів Турій.

Мабуть, чиновник міської ради не здогадується, що можна було не просто мовчки оприлюднити проект рішення, а зробити бодай оголошення чи в газетах, чи через соцмережі. Так само можна було б запросити всі ЗМІ до обговорення програми, яку розробляють на майбутні 5 років, і попросити надіслати розцінки. Чи місцеві редакції мають застосувати телепатичні здібності та здогадатися, коли міській владі знадобляться їх розцінки?

До речі, "Бест" запевняє, що звертався до міської ради.

varova1

Викликає сумніви й твердження мера про те, що журналісти цього каналу бувають на всіх заходах та транслюють в онлайн-режимі всі засідання. Приміром, на відкритті тендерних пропозицій в управлінні освіти і науки 5 січня були присутні журналісти ПроБЦ, Майдан-Брок та БЦNews, але «Крокусу» не було. До речі, вчорашня прес-конференцію та сьогоднішнє передсесійне засідання депутатських комісій, а також засідання виконкому не транслювалося в онлайн-режимі.

Міська влада обрала телеканал, у якого навіть немає мовлення в «цифрі», а лише аналоговим способом передачі сигналу. Хоча вся країна найближчим часом має перейти на цифрове мовлення. До того ж у самій редакції «Крокусу» зізнаються, що такий кабельний оператор, як «Рось-телеком», цитую: «коли хоче, тоді їх вмикає, а коли не хоче  - вимикає і на цей процес ми не можемо вплинути». Більше того у «Крокуса» немає не те, що власного сайту, але навіть сторінки в соцмережі. Якщо глядач не встиг побачити їх програму, у записі її переглянути неможливо. То невже це найкращий надавач послуг?

Більше того, сам мер зізнався, що з бюджету розвитку планують витратити 400 тис. грн. на закупівлю обладнання та введуть штатну одиницю для того, аби "стрім" з усіх публічних заходів в міськраді проводити самостійно, а не залежати від комерційних структур. А сигнал зможуть взяти всі охочі медіа. Виникає питання, за що тоді платити «Крокусу» таку суму?

Після бурхливої дискусії, міський голова Геннадій Дикий нарешті визнав: «На «Крокус» ще не витрачено ні копійки, вони тільки «забиті» в бюджет. Зараз ми подивимось бюджет, подивимось які гроші. Я думаю що спільно з вами переконаємо депутатський корпус, щоб ще додатково надали допомогу іншим ЗМІ, які надають нам інформаційні послуги за актом виконаних робіт».

Тож беремо до уваги обіцянку мера.

P.S. Зі свого боку журналісти домовилися тримати на контролі це питання і не дозволити міській владі кулуарно розподіляти бюджет міста.

P.P.S. Це, до речі, не перше непорозуміння між міською владою та журналістами. Прес-служба міського голови заборонила друкувати інтерв'ю Геннадія Дикого сайту "Киеввласть". 

Для довідки: на підтримку комунальних ЗМІ міська влада, із джерел БЦ News, планує витратити: газеті «Громадська думка» - 98 тис. грн., газеті «Замкова гора» та Білоцерківське радіомовлення – по 50 тис. грн., ТРК «Крокус - 1» - 200 тис. грн.

Прочитано 3205 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео