Перейменування вулиць у Білій Церкві ледь не закінчилося бійкою

  • Четвер, лют. 04 2016
  • Автор 

3 лютого відбулося чергове засідання комісії з питань перейменування вулиць у Білій Церкві. Обговорення назв було настільки запеклим, що ледь не побилися.

Згідно закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського)» тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменувати вулиці з відповідними назвами міська рада у Білій Церкві повинна до 21 лютого 2016 року. Якщо не зможе, надалі питанням перейменування вулиць у нашому місті займеться вже Київська обласна рада. Комісія засідала не вперше, 13 січня цього року навіть вдалося узгодити нові назви для 54 вулиць, провулків, бульварів. На вчорашньому засіданні мали узгодити нові назви ще для кількох вулиць. Проте дві години роботи члени комісії витратили на суперечки, які межували з хамством і переходом на особистості.

Наприклад, колишній депутат від «Батьківщини» Микола Бондаренко звинуватив представників «Молодої просвіти» Костянтина Климчука, Тетяну Виговську та історика Анатолія Бондара в тому, що вони нібито нав’язують свою точку зору. Свій протест Бондаренко супроводжував такими висловами, як «неучі», «так звані історики», «помовч, бо тебе винесуть звідси вперед ногами». Підтримав Бондаренка і його, зазвичай, опонент, керівник ветеранської організації Василь Волощенко. Він назвав перелік нових назв «ахінеєю», а ветерани, що теж прийшли на засідання, взагалі пропонували нічого не міняти, бо «це - історія», «людям нема на що жити, а ви дурницею займаєтесь» і т.д.

перейменування вулиць у Білій Церкві

Ветерани виступали за те, щоб нічого не змінювати

За дві години кожен із членів комісії висловив свої нові пропозиції – побажання з перейменувань. На тому й розійшлися.

Напевно, у такому складі комісія була заздалегідь приречена на провал. Бо кожною справою мають займатися не ті, хто найголосніше кричить, а ті, хто в цій справі розбирається. Комісія мала б складатися виключно з профільних управлінь міської ради та місцевих істориків, краєзнавців, археологів, архітекторів. Така комісія мала б взяти до уваги пропозиції всіх бажаючих громадських організацій, активістів, політиків тощо. Визначити принцип перейменування, приміром: третина вулиць носитимуть географічні назви (Узинська, Північна) чи нейтральні (Виноградна, Сонячна), третина – історичних постатей загальнодержавного масштабу, а третина – відомих білоцерківчан. А затим виробити фахові пропозиції з урахуванням, наскільки це можливо, думки громади, які б можна було винести на сесію для затвердження.

Проте цього зроблено не було. Відтак час втрачений. На чергову сесію 18 лютого виносити нічого. І тепер або міська влада в особі міського голови та депутатів вольовим рішенням перейменують вулиці самостійно, або цим займатиметься обласна рада.

P.S. Із Facebook:

Країну приб"є не корупція, а дилетанти. Це найбільше зло. Кожен пересічний в курсі, як побороти корупцію, очолити танкову атаку на Мордор, як захопити Кремль, робити класне телебачення і україномовне радіо. Важливо - усі ці люди за фахом не економісти, не військові, не телевізійники і не радійники. Вони взагалі анібельмеса насправді в темі не рублять, але свято вірять що та ахінея, що вони верзуть - істина в останній інстанції. "Піду полежу в кущах..." (с) пес Пірат.

Прочитано 3625 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео