Змінені умови надання допомоги на дитину у разі ухиляння від сплати аліментів

  • Понеділок, січ. 25 2016
  • Автор 

З 01 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1181 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, призначається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Для призначення тимчасової допомоги громадянам необхідно подати до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради:

-  заяву  за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- копію свідоцтва про народження дитини;

-  довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003р. № 204;

– довідки про доходи усіх членів сім’ї за період з 01.07.2015 по 31.12.2015 року.

Залежно від  підстав,   на   яких   призначається   тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

-  рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести  місяців,  що  передують  місяцю  звернення;

-  довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального  провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому   порядку   недієздатним,  а  також  перебування  на строковій  військовій службі;

- повідомлення органу   внутрішніх   справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Умови та розмір тимчасової допомоги, який виплачується у разі визначення судом розміру аліментів у твердій грошовій сумі залишився незмінним.

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться за призначенням тимчасової допомоги за новими умовами у період з січня по березеньпоточного року, допомога буде призначатися і виплачуватися з 01 січня 2016 року. При зверненні після 31 березня 2016 року – з місяця звернення.

Усім отримувачам тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, для визначення права на отримання допомоги необхідно звернутися до «єдиної приймальні громадян» управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, розташованої за адресою: м. Біла Церква, пров. Ковальський, 14, телефони для довідок 39-05-13, 5-33-25.

Управління соціального захисту населення

Білоцерківської міської ради

Прочитано 2983 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео