Депутати не знайшли порушень під час закупівлі новорічних подарунків

  • Четвер, січ. 21 2016
  • Автор 

Сьогодні депутати розглянули процедуру придбання новорічних подарунків у рамках комплексної програми “Турбота” на 2015 рік. Саме ці подарунки, за словами міського голови Геннадія Дикого, управління соцзахисту закупило за вищими, ніж ринкові цінами. 

На засіданні постійної депутатської комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, оборонної роботи, запобігання корупції, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту були присутні депутат від «Самопомочі» Сергій Наконечний, депутат від ПЕВУ Василь Савчук та «свободівець» Володимир Панасов, а також начальник управління соцзахисту Галина Мельниченко, її заступник Тетяна Велігорська, представники фірми-постачальника подарунків.

Нагадаємо, напередодні новорічних свят міський голова Геннадій Дикий на прес-конференції заявив, що управління соцзахисту закупило новорічні подарунки з меншою вагою, але за більшою вартістю, ніж це є на ринку.

Сьогоднішнє засідання розпочалося доволі рішучими заявами Сергія Наконечного, який розпитував Галину Мельниченко та її заступницю, як вони шукали фірму для закупівлі подарунків, чи звіряли цінові пропозиції, якою пошуковою системою в мережі Інтернет користувалися. Потім розповів про те, як сам шукав вартість подібних подарунків та де знайшов дешевші та якісніші.

«Я готувався до розмови. Промоніторив Інтернет, знайшов і якісніші, і дешевші подарунки. Управління соцзахисту займалися закупівлею цих подарунків і в попередні роки. То чому ви не звернулися з проханням долучити до цього економічний відділ, який міг би промоніторити ціни на ринку? 7-8 тис. можна було б зекономити», - допитувався Сергій Наконечний.

«Раніше не було ніяких непорозумінь і скарг, тому ми й не зверталися за допомогою у торговий чи економічний відділ. А у нас в управлінні немає фахівця, який би детально моніторив ціни на ринку. Головна функція управління соцзахисту – виплата мільйонних сум на допомоги, субсидії тощо, - пояснювала Галина Мельниченко. - Завжди процедура закупівлі таких подарунків починалася в листопаді. Ми закупили гостинці трьох видів. Виглядають ці упаковки презентабельно, цукерки якісні. Ми не могли передбачити, скільки вони коштуватимуть у кінці грудня. Подарунки закупили вчасно, адже були чи не вперше кошти на рахунках. Раніше у нас були перебої з фінансуванням і в деякі роки брали подарунки в борг».

За її словами конфлікт розпочався після того, як нинішній міський депутат  від «Самопомочі» та голова Міжнародного благодійного фонду "Друзі - дітям Чорнобиля" Микола Дашкевич висловив претензію до начальника управління соцзахисту після того, як 204 багатодітних сімей отримали ці подарунки. «Я скажу дослівно те, що він мені повідомив по телефону. Він сказав: я їм привіз з Німеччини «баули». Звичайно, у порівняні з баулами наш подарунок може й виглядає дешево», - каже Мельниченко.

До дискусії час від часу долучалися представники фірми-постачальника, запевняючи, що у Білу Церкву завозять 12 тис. солодких гостинців і їх закуповують магазини, тому, якби ціна була завищена, з ними б ніхто не мав справи.

Але крапку в дискусії поставили аргументи ще двох депутатів – членів комісії. Подаємо їх пряму мову.

«У мене запитання: а хто обвинувач? Хто ще скаржився, окрім міського голови, на якість подарунків? Може є якесь подання міського голови? Про що ми зараз говоримо? Сума, на яку закупили подарунки, не підпадає під проведення тендерів. Сьогодні порівнювати ціни початку листопада з кінцем грудня некоректно. Як можна вгадати, які ціни будуть перед новим роком? Дашкевич возить подарунки не сертифіковані. Якщо не дай Бог ними отруяться діти, то ніхто не нестиме відповідальність, бо незрозуміло, як попали подарунки через кордон. А тут є сертифікати якості. Хай міський голова, якщо вбачає зловживання, звернеться в правоохоронні органи. Адже так само можна задатися питанням: а чому саме ПП «Будмаркет» був обраний УЖКГ для облаштування сміттєвих майданчиків, а не якась інша фірма», - сказав Василь Савчук.

«Хто поскаржився, які були скарги? Чого ми тут зібралися, - додав Володимир Панасов. - Якщо виникла така ситуація, на комісії мали б бути ті люди, які скаржаться на якісь товару. Я витрачаю свій робочий час, як і присутні тут постачальники та керівництво управління, на незрозуміло що. Ми що експерти по цукеркам? Те, що ви знайшли в Інтернеті, не є доказовою базою».

Після такої реакції колег Сергій Наконечний втратив емоційний запал і запропонував винести це питання на розгляд тимчасової депутатської комісії, яка перевіряє роботу всіх управлінь та відділів міської ради і комунальних підприємств.

До слова: ціна питання 55 278 тис. грн. Саме на цю суму закупили новорічні подарунки.

Прочитано 2608 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео