Про діючий порядок поділу та об’єднання земельних ділянок

  • Середа, лип. 08 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка».

У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара, 1А/42А, ІІ поверх

Також Ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00.

Цього тижня юристи проекту розповідають про діючий порядок поділу та об’єднання земельних ділянок.

Марія Петрівна з Вишгорода замислилась над поділом своєї земельної ділянки між родичами. Також як варіант думає над тим, щоб частину соток подарувати сину, а іншу – продати.

Юристи проекту роз’яснюють правові нюанси.

Першим і основним документом, на підставі якого відбувається поділ (об’єднання) земельної ділянки, - заява власника (власників) земельної ділянки засвідчена нотаріально.

Якщо власників декілька, заява має бути підписана всіма особами.

Для поділу земельної ділянки, щодо якої встановлено обмеження, необхідно отримати нотаріально засвідчену згоду осіб, на користь яких таке обмеження встановлене (заставодержателя, користувача земельної ділянки тощо).

Окрім того, поділ земельної ділянки не припиняє дію обмежень у її використанні. Усі встановлені обмеження будуть поширюватись на новоутворені ділянки, крім випадків, коли обмеження поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу не увійшла до сформованої нової земельної ділянки.

Після оформлення заяви власник ділянки має звернутися до землевпорядної організації, щоб замовити розробку технічної документації на поділ (об’єднання) землі.

Координати землевпорядних організацій можна знайти у селищній, сільській або міській раді, в районному (міському) управлінні (відділі) Держземагенства або ж у мережі Інтернет.

Важливо! Виконавцем робіт у обраній Вами землевпорядній організації може бути лише особа, котра має сертифікат інженера-землевпорядника.

Без наявності такого сертифікату технічна документація не буде дійсною і земельна ділянка не пройде державну реєстрацію.

Перелік сертифікованих інженерів-землевпорядників на офіційному сайті Держземагентства за адресою: http://www.dazru.gov.ua

Окрім заяви власника засвідченої нотаріально, землевпорядній організації треба надати:

  • копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (держакт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо) засвідчений нотаріально;
  • копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

Після підписання договору із власником землевпорядна організація здійснює розробку технічної документації.

Після отримання технічної документації (яка не потребує жодного додаткового погодження), власник земельної ділянки має звернутись із заявою до управління (відділу) Держземагенства за місцем знаходження ділянки.

 До заяви додається:

  • копія документа, що посвідчує особу;
  • копія документа, що посвідчує повноваження діяти від імені власника, якщо заява подається не особисто (договір, довіреність);
  • копія документа про присвоєння податкового номера;
  • розроблена технічна документація із землеустрою у паперовому вигляді та у формі електронного документу;
  • документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.

Далі протягом 14 днів заяву розглядає державний кадастровий реєстратор територіального органу Держземагентства у районі (місті).

У разі, якщо подані документи складені коректно, а межі новоутвореної ділянки не порушують меж вже зареєстрованих, державний кадастровий реєстратор реєструє обидві земельні ділянки у Державному земельному кадастрі і видає Витяги із Державного земельного кадастру по кожній земельній ділянці з кадастровими номерами.

Кадастровий номер раніше існуючої ділянки скасовується, а новоствореній ділянці (ділянкам) присвоюється власний новий кадастровий номер.

Після отримання Витягів з кадастру на новостворені земельні ділянки, необхідно звернутись до відділу реєстраційної служби (за місцезнаходженням земельних ділянок)для реєстрації права власності окремо на кожну земельну ділянку.

Після розгляду заяв, право власності на новостворені земельні ділянки буде зареєстровано і підтверджено Свідоцтвами про право власності на кожну земельну ділянку і відповідними Витягами із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Процедура об’єднання земельних ділянок, по суті, є ідентичною.

 
Прочитано 19886 раз
Опубліковано в Громада

Коментарі  

Полякевич Людмила
0 #1 Полякевич Людмила 02.08.2015, 22:07
Я прошу меня конечно же извинить, но главным документом на землю всегда был и считается - только государственный акт на земельный участок или ещё 18 примеров правоустанавлив ающих документов на землю или земельный участок (пай) ,справка о кадастровом номере земельного участка или вытяг с ГЕРУ о правах собственности физических и юридических лиц, а только потом уже будет подаваться заявление на разделение на части или объединение частей земли...

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео