Кому вигідна адміністративно-територіальна реформа?

  • Вівторок, черв. 23 2015
  • Автор 

Вже було багато сказано і переказано стосовно реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Бар’єр спротиву та неприйняття реформи подолано. Крокуємо з думкою про європейське майбутнє України та наближення місцевого самоврядування з його якісними адміністративними послугами до людини.

Я очолюю Київську обласну дирекцію Асоціації з 2012 року і, спостерігаючи ситуацію з об’єднанням наших громад в Київській області, маємо наступне.

Поїзд адміністративно-територіальної реформи набрав серйозного руху в усіх областях України. Зупинюсь на Київській області докладніше, адже місто Київ є не тільки обласним центром, але й містом зі спеціально визначеним статусом – столиці України. На жаль, в столичній області для деяких районів, які не використовують нові можливості реформування старої системи врядування, реформа виявилася «невчасною». «Невчасність» полягає у ситуації, коли процес об’єднання та його механізми(Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методика формування спроможних територіальних громад) активно використовуються лише прилеглими до Києва районами. Тобто чим далі на схід і південь – тим більша неготовність. На жаль, і Офіси реформ, що працюють при обласних державних адміністраціях та підтримуються офісом Ради Європи не доходять ні методично, ні інформативно до кожного села та селища, якими ми опікуємося. І Київська обласна дирекція Асоціації проводить таку роботу навздогін Офісу реформ до кожного району і села власними силами, щоб упередити виток соціального вибуху в області.

Спостерігаю і зловживання у формуванні майбутнього територіального устрою та використання адміністративно-територіальної реформи, так би мовити, «під себе» деякими керівниками районів Київської області. Тобто маємо непоодинокі випадки, коли маленька сільська рада переймаючись процедурними питаннями, відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», знаходить свою громаду картографічно об’єднаною з іншим центром майбутньої об’єднаної територіальної громади за годину до засідання сесії обласної ради, на якій має бути схвалено Перспективний план формування спроможних територіальних громад Київської області. Як приклад наведу рішення сесії Микулицької сільської ради, Бородянського району. Сільська рада побачила себе об’єднаною з містом Буча, про що згоду свою не надавала.

Не дивно, що чергова 49-а сесія Київської обласної ради, що була відкрита ще 03/06/2015 досі триває. І питання схвалення Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Київської області, що є останнім у порядку денному сесії, і досі відкрито.

Досліджуючи дане питання ще на робочих групах в Мінрегіоні з 2013 року, на мою думку, як юрист та науковець, зазначу, що дана реформа наразі і на часі, але законодавцю потрібно було б дати донизу більш широкий люфт часу. Відверто кажучи, до початку сесії ми чіплялись за кожний робочий день для завершення необхідних процедур ініціювання, погодження, громадського обговорення, вивчення думки громади для остаточного волевиявлення громад до об’єднання. Адже кожен сільський чи селищний голова не хоче підставлятися під строки надані виконавцям реформ.

Карім Ємельяненко, виконавчий директор Київської обласної асоціації голів сільських і селищних Рад

Прочитано 2782 раз
Опубліковано в Громада

Коментарі  

axabnrg
0 #1 axabnrg 26.01.2016, 17:39
;-) На мою думку, якщо все, що написано в статті «10 фактів про гроші після територіальної реформи» буде дійсно втілено в життя – то хто саме буде бенефіціаром, не викликає жодних сумнівів:
http://ye.ua/news/news_23318.html

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео