Білоцерківські пенсіонери вміють відпочити зі смаком

  • Четвер, черв. 18 2015
  • Автор 

Ось і закінчився черговий етап роботи Академії пенсіонерів – починаються літні канікули. Традиційно, вже третій рік поспіль, його завершення ознаменовується цікавим спортивно-розважальним заходом в Голендерні. 32 клуби академістів (за виключенням клубу, створеного на базі УТОГ) взяли участь у ранковій зарядці для людей поважного віку, зіграли в шахи, дартс, баскетбол, долали найпростішу смугу перешкод, як справжні туристи.

А ще взяли участь у запланованому фестивалі календарних свят. Кожен клуб, аби вирізнятися з-поміж і інших, продумав якийсь відмінний елемент: хтось мав квітку у волоссі, хтось кольоровий галстук, хтось маківку на грудях тощо.

Академія пенсіонерів в Білій Церкві

У ті часи, коли академісти були ще людьми шкільного чи юнацького віку, популяризувалася така доволі корисна практика, як ранкова зарядка. Всі вони чудово пам’ятають, як школярі вранці, перед першим уроком, робили гімнастику на шкільному подвір’ї. Після гімну на радіо диктор відразу запрошувала всіх до ранкової зарядки, а в обідню пору – до виробничої. Тож академісти змогли поєднати приємне з корисним: згадати молодість і розім’ятися. Адаптовані для людей старшого віку вправи показували вихованки Білоцерківської дитячо-юнацької спортивної школи №1, відділення гімнастики. Поряд зі своїми бабусями робили ранкову зарядку і внуки самих академістів.

Академія пенсіонерів в Білій Церкві

Після розминки розпочалося найцікавіше дійство. Організатори заходу заготували для 32 клубів Академії пенсіонерів 32 календарних свята – від Нового Року до Святого Миколая. Кожен клуб методом жеребкування обрав своє свято. А потім намагався його представити на заході, використовуючи весь доступний арсенал: і гарну тематичну пісню, і вірші, і відповідні костюми, і музичні інструменти, і навіть принесені на свято домашні страви. Приміром, академістам  клубу  «Любисток» дісталося  свято Андрія,  і  вони майстерно розіграли ціле дійсно з кусанням імпровізованої калити. А клуб «Калина» пригощав усіх млинцями на Масляну. Спитаєте, де взяли? Та просто прийшли зі своїми смаколиками на свято. І, очевидно, жереб вибрав цей клуб не випадково!

Надзвичайно цікаве дійсно влаштували на Івана Купала академісти клубу «Осіннє золото». Плели віночки, співали купальних пісень і, звичайно, подумки стрибали через вогонь. Смішні гуморески розповідали академісти клубу «Зарічани», представляючи на заході День сміху. Костюмований, та ще й зі справжнім козаком вийшов Щедрий вечір у клубу «Золота осінь». А як треба святкувати День театру, показували  членкині «Лади», залучаючи до цього і своїх внуків. На День матері розповідали надзвичайно теплі, щирі й проникливі вірші про матір, сестру, дружину учасниці клубу «Чарівна мить». А улюблене жіноче свято – 8 Березня – запропонував відзначити клуб «Журавка» гумористичною піснею про справжню господиню.

Академія пенсіонерів в Білій Церкві

Після таких активних заходів, звісно, варто й пообідати. І тут академісти теж показали клас. І хоч цього року не було конкурсу на найсмачнішу кашу, все ж клуби зуміли довести, що в їх рядах є неперевершені кулінари. Приміром, «Щедрий вечір» пригощав шашликами, «Золота осінь», «Лада» та «Пролісок» зварили величезний казан гречаної каші з м’ясом. «Зарічани» приготували традиційну страву закарпатської кухні - банош, а «Усмішка» здивувала всіх смачнющою риб’ячою юшкою.

Не обійшлося і без родзинок. Так Леонід Бойко із клубу «Усмішка» влаштував фотовиставку прямо в лісі.

А потім була дискотека. Цікаво, що цього року танцювали не лише під фонозапис, а й  живу музику. Людмила Безкрила, академіста клубу «Сузіря», влаштувала сольний концерт із запальним танцювальним репертуаром. Це настільки сподобалось членам клубу, що півтори годину артистку не відпускали зі сцени. І тепер у неї чимало шанувальників!

 
Прочитано 2681 раз
Опубліковано в Громада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео