Консультує «Правовий порадник»

  • Вівторок, трав. 26 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають жителям області юридичні консультації. Проект працює за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка».

У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника».

У нашому місті юридична приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара, 1а/42а, ІІ поверх.

Також Ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00.

 

Цього тижня до юристів проекту «Правовий порадник» зверталися з таких питань.

Василь Петренко, пенсіонер: «Хочу приватизувати ділянку в садовому товаристві. Які документи та в які органи державної влади необхідно надавати?»

Згідно зі ст. 118 Земельного кодексу України для отримання у власність земельної ділянки в садовому товаристві його члени звертаються з клопотанням про отримання дозволу на розробку проекту землеустрою, яке подається в обласне управління Держземагентства за адресою м. Київ, вул. Серпова, 3/14 або в центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) за місцем розташування земельної ділянки.

До клопотання додаються:

  • копії паспорта й ідентифікаційного коду;
  • довідка з садового товариства (дачного кооперативу) про членство в ньому та виділення там земельної ділянки під певним номером згідно зі схемою організації (планом території);
  • схема розташування бажаної ділянки.

Після отримання дозволу треба:

  • замовити у сертифікованого землевпорядника проект землеустрою;
  • подати його на затвердження знову ж таки в обласне управління Держземагентства (м. Київ, вул. Серпова, 3/14) або в ЦНАПи за місцем розташування земельної ділянки.

Коли Держземагенство своїм наказом затвердить проект, можна звертатися до департаменту Міністерства юстиції, щоб отримати свідоцтво на право власності земельної ділянки.

Правовий порадник

Марія Степаненко, вчителька: «Чи можлива приватизація землі, якщо право на земельну ділянку певного цільового призначення використано, але на меншу площу, ніж за встановленою граничною нормою?»

Право на отримання земельної ділянки у власність встановлено земельним законодавством лише один раз по кожному виду цільового використання. Згідно Земельного кодексу України:

  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 гектарів;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Особа, котра скористалася своїм правом і отримала у власність земельну ділянку меншу від граничної площі, передбаченої ст.121 ЗК України, не має правових підстав для отримання у власність землі цього цільового призначення вдруге, навіть площею, що дорівнює різниці між гранично можливою та раніше отриманою у власність.

Прочитано 1743 раз
Опубліковано в Громада

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео