Види та особливості кутових диванів

  • Четвер, лют. 20 2020
  • Автор 

Серед безлічі варіантів вибору дивану ми дуже часто зупиняємося на специфічних кутових конструкціях. Чому вони настільки популярні сьогодні? Головна риса кутових меблів – виключна ергономічність. Конструкція Г-подібної форми дозволяє використовувати з користю кутову зону. Такі дивани часто розташовують на кухні, в невеликих гостинних та офісних приміщеннях. Крім того, нестандартна геометрія робить кутові меблі неординарними та більш акцентованими з точки зору декоративності. Розглянемо різновиди кутових диванів та їх особливості.

Конструкція

Кутові дивани можуть розрізнятися за конструкційним фактором. Найчастіше при виготовленні таких меблів перевага надається модульним рішенням. Модульні дивани складаються з кількох сегментів, зазвичай 2-х або 3-х. Найчастіше це пряма основна частина та приставний кут. Якщо диван має П-подібну форму, приставних частин може бути 2. Крім модульних є також стаціонарні монолітні конструкції, цільність котрих досягається завдяки кріпленню за допомогою пластин або болтів.

Форма

Геометрія кутових диванів зазвичай стандартна, адже великого різноманіття тут не може бути в принципі. Існує 2 основні категорії таких меблів, а саме:

  • Г-подібної форми;
  • П-подібної форми.

Стандартним рішенням є диван Г-подібної форми. Такі конструкції розташовуються в кухнях, гостинних житлових квартир, невеликих вітальнях, офісах й таке інше.

Більш габаритні та функціональні дивани «у формі П» підходять для розташування в просторих житлових залах та ділових приміщеннях (кімнати для перемовин).

Механізм трансформації

Специфічна конструкція кутових диванів дещо обмежує їх відносно систем трансформації. Найчастіше використовуються такі розкладні механізми, як:

  • єврокнижка;
  • дельфін;
  • пума;
  • акордеон;
  • французька розкладачка.

Більшість з них відома широкому загалу. Окремо відзначимо найсучасніші системи трансформації, а саме системи «пума» та «дельфін». Їх головна особливість полягає у комбінації надійності та комфорту. Спальна поверхня таких диванів найбільш ортопедична й нагадує ліжко, адже не містить характерного шву.

Матеріали

Не менш важливим критерієм вибору кутового дивану є матеріали, що використовуються при виготовленні каркасу, наповнення матрацної зони та зовнішньої оббивки.

У якості каркасу зазвичай використовуються дерев’яні бруски, фанера або ДСП. Натуральне дерево краще, адже воно міцніше та надійніше з усіх матеріалів. Фанера - більш менш пристойний варіант, а ДСП – найдешевший ненадійний матеріал, що не дуже підходить в амплуа каркасу для дивана.

Для наповнення дивану найчастіше використовується піноблок на основі ППУ або пружинний блок на базі систем «Боннель» та «PocketSpring» (переважно).

В якості матеріалу оббивки застосовуються міцні жакардові тканини, флок, шеніл, натуральна шкіра та шкірзам. Шкіряні поверхні краще підходять для офісних меблів, а тканинна оббивка знайде своє місце у домашній оселі.

Прочитано 16815 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео