День пам'яті та примирення у Білій Церкві

  • Середа, трав. 08 2019
  • Автор 

8 травня - День пам'яті та примирення - офіційне свято перемоги над нацизмом, яке відзначається в Європі та з 2015 року - в Україні.

Саме 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

День памяті та примирення, Біла Церква

День памяті та примирення, Біла Церква

День памяті та примирення, Біла Церква

«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.

День памяті та примирення, Біла Церква

День памяті та примирення, Біла Церква

У цей день учні білоцерківських шкіл зібралися в Парку Слави для вшанування пам'яті полеглих на фронтах Другої світової війни. У заході взяли участь вихованці шкіл мистецтв №5 та №6, продекламував вірш учень 3 класу БЗШ №1 з поглибленим вивченням слов'янських мов Владислав Мельниченко. Ведучі заходу нагадали присутнім про жахливі втрати України під час війни. До присутніх з промовою звернувся секретар БМР Вадим Кошель. 

Також у цей день мітинги відбулися біля пам'ятника "Танк Т-34" на площі Перемоги та біля пам'ятника "Літак" у Гайку.

День памяті та примирення, Біла Церква

 

Прочитано 10593 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео