Білоцерківці вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

  • Четвер, квіт. 26 2018
  • Автор 

Традиційно в Україні, 26 квітня, у день аварії на Чорнобильській атомній станції вшановують пам'ять загиблих ліквідаторів. Такий мітинг-реквієм відбувся і в Білій Церкві біля пам’ятника «Чорнобильський дзвін», зібравши велику кількість білоцерківців, поміж яких були представники влади, духовенства, школярі та небайдужі містяни. Згадати пам'ять загиблих колег прийшли й самі ліквідатори.

Першим до слова запросили міського голову Геннадія Дикого, який зауважив, що подвиг ліквідаторів – безсмертний та гідний вшанування, що саме завдяки їх праці Україна врятована від страшних наслідків аварії та народжуються у нашій державі діти.

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

Голова БМГО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Тамара Копачевська, голова БГО інвалідів-ліквідаторів Чорнобиля Михайло Романиця та голова БМГО «Ветерани Чорнобиля» Микола Гаган у своїх виступах з прикрістю зазначили, що за 32 роки з дня аварії чорнобильці постійно перебувають у боротьбі. Тільки вже не з наслідками аварії, а за свої права. Вони нагадали, що народні депутати так й не спромоглися до чергової річниці аварії прийняти законопроект «Про винесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного забезпечення ліквідаторів, який передбачав підвищення розміру пенсії. Депутати вирішили, що на реалізацію законопроекту потрібно 6 млрд грн, а таких грошей у держави немає.

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

Не відстають від державних мужів і місцеві керманичі. Приміром, нещодавно в інтерв’ю газеті «Тиждень Біла Церква» голова БМГО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Тамара Копачевська зазначила, що місцева влада вирішила власноруч, попри вимоги законодавства, обмежити кількість пільговиків, які повинні  перевозити водії. Зокрема, ліквідаторів ІІ групи – не більше двох у салоні. А для водіїв, за словами Тамари Копачевської, це стало сигналом взагалі не перевозити цю категорію пільговиків. Водії просто заявляють пасажиру - ліквідатору, що пільговик у салоні вже є і відмовляються везти безкоштовно.

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

Проте на мітингу чомусь це питання не піднімали. Натомість, голова БГО інвалідів-ліквідаторів Чорнобиля Михайло Романиця щиро подякував міському голові за те, що для чорнобильців збільшується допомога по програмі «Турбота».

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

У свою чергу Микола Гаган назвав цифри вражаючої статистики. Зокрема, минулого року у Білій Церкві відійшло у вічність 102 ліквідатора, а у 2016 році – 103. Наразі у нашому місті проживає 2582 ліквідатори аварії на ЧАЕС. І при цьому люди зі слабким здоров’ям мусять і надалі відстоювати гарантовані українським законодавством права.

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

Зі словами вдячності та підтримки до присутніх звернувся голова адміністрації служби Білоцерківської єпархії Української православної церкви, протоієрей Валерій Яблонський, а настоятель парафії Покрова Божої матері Української православної церкви Микола Гопайнич відслужив молебень.

32 річниця аварії на ЧАЕС, Біла Церква

Після чого білоцерківський пожежник разом з ліквідаторами 32 рази вдарили у чорнобильський дзвін. А затим хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх тих, у кого аварія відібрала здоров’я, а потім й життя та поклали квіти до пам’ятника.

Прочитано 1317 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео